Mamy cały film "Pucz" z TVP. Dobry dokument czy propaganda? (ZOBACZ VIDEO)

Mamy cały film "Pucz" z TVP. Dobry dokument czy propaganda? (ZOBACZ VIDEO)

Film "Pucz" autorstwa Ewy Świecińskiej to materiał Telewizji Polskiej, który miał wykazać, że opozycja dążyła do obalenia legalnych władz. Czy to dobry dokument czy zwykła propaganda muszą już Państwo ocenić sami. 

- Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia. Film dokumentalny ma pokazać motywy, plany i sposoby działania puczystów. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu - mogliśmy przeczytać w zapowiedziach.

Film był puszczony w TVP w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i emitowany w trakcie "Światełka do Nieba". Sympatycy WOŚP przekonywali, że było to specjalne działanie prezesa Kurskiego mające na celu odwrócenie uwagi od Orkiestry. Z kolei zwolennicy rządu odpowiadają, że zarzuty są irracjonalne, a "opozycja boi się prawdy i chce skompromitować dokument".

Poniżej pełen film w HD na kanale Youtube Pikio.pl. Warto go subskrybować, bo wkrótce pojawią się na nim ciekawe programy! 

https://youtu.be/t1NzvUBmL8o
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News