Mama nie mogła pochować córki przez 24 lata. Powód jest ogromnie dobijający

Mama nie mogła pochować córki przez 24 lata. Powód jest ogromnie dobijający Źródło: needpix

Mama od 24 lat walczyła o to, by pogrzebać swoją córkę. Powód jest niezmiernie dobijający. Ciężko wyobrazić sobie, jak ciężkie chwile musiała przechodzić matka.

Mama Joanny Gibner, Danuta Januszewska od lat próbowała zrobić wszystko, by jej zamordowana córka mogła zostać pochowana. Niestety, kobieta musiała czekać aż 24 lata, a powód takiej decyzji jest przerażający. Dziś po latach sprawa dobiegła do końca. 

Mama Joanny Gibner czekała 24 lata, by poznać prawdę

Joanna Gibner została zamordowana 24 lata temu przez swojego męża Marka W. W dniu, w którym mąż zabił żonę, para od kilku tygodni była małżeństwem. Mężczyzna razem z bratem zatopił zwłoki w Jeziorze Dywickim. Przez lata nieznana była prawda na temat zabójstwa Joanny. Chociaż wiele tropów wskazywało na to, że ciało kobiety znajduje się w jeziorze, dopiero pod koniec maja tego roku zwłoki zostały odnalezione. 

W sprawę poszukiwań ciała Joanny Gibner włączył się jeden z najbardziej znanych w Polsce dziennikarzy śledczych, Janusz Szostak. Detektyw wielokrotnie przyznawał, że podjął się tej sprawy ze względu na matkę kobiety.

- Robimy to tylko dla mamy Joanny, bo jesteśmy już niemal zaprzyjaźnieni. W kontakcie jesteśmy cały czas - przekazywał wówczas.

Mama Joanny Gibner nie traciła nadziei przez lata. W wywiadach podkreślała, że jedyne, czego chce, to wyprawienie pogrzebu dla swojej ukochanej córki. Po wyłowieniu ciała śledczy musieli jeszcze przeprowadzić badania DNA, które jednoznacznie wskażą, że ciało wyłowione w maju z jeziora należy do Joanny Gibner. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mama może odprawić pogrzeb córce

Badania DNA zostały przeprowadzone przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie. W środę 24 czerwca w "Gazecie Olsztyńskiej" policja potwierdziła, że wyniki badań jednoznacznie skazują, że ciało wyłowione z jeziora należy do Joanny Gibner. Mama w końcu będzie mogła wyprawić pogrzeb swojej córce. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

Pogrzeb Joanny Gibner, zamordowanej przed 24 laty odbędzie się 26 czerwca w piątek o godzinie 11:15 w Olsztynie.

- Przez 24 lata jedyną myślą trzymającą mnie przy życiu była myśl, aby moja córeczka Joanna była odnaleziona, aby spoczęła w grobie obok swojego tatusia, a nie na dnie jeziora - przekazała Danuta Januszewska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Poprosił o napój na stacji benzynowej. Nie mieści się w głowie, co zrobił, gdy sprzedawca się odwrócił, nagranie zdruzgocze każdego
  4. Pracownik lokalnego sklepu zakażony. Połowa mieszkańców wsi w kwarantannie
  5. Mama z 5-letnim synkiem wsiadła do taksówki. Nagle kierowca wyrzucił ich z auta, powód przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: SE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News