Najstarsza mama na świecie zmarła 2 lata po porodzie. Doniesienia o jej dzieciach miażdżą serce

Najstarsza mama na świecie zmarła 2 lata po porodzie. Doniesienia o jej dzieciach miażdżą serce Źródło: News Of The World

Mama urodziła bliźniaki w podeszłym wieku. Hiszpanka trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka na świecie. Niestety 2 lata po porodzie wydarzyła się tragedia, której nikt się nie spodziewał.

Mama urodziła bliźniaki w wieku 67 lat. To były pierwsze dzieci kobiety, a na świat przyszły za pomocą metody in vitro. Najstarsza matka na świecie była ogromnie szczęśliwa, że udało jej się spełnić wieloletnie marzenia o macierzyństwie. Nagła śmierć kobiety była straszną tragedią, dzieci zostały sierotami mając zaledwie 2 lata.

Mama trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, bo urodziła dzieci mając 67-lat

Hiszpanka Maria del Carmen Busada de Lara pragnęła być matką, jednak dopiero na starość spełniła marzenia o macierzyństwie. Nie była mężatką, a na pytania o to, dlaczego nie próbowała mieć potomstwa wcześniej odpowiadała wymijająco twierdząc, że miała swoje powody. Swoje pierwsze dzieci urodziła w wieku 67-lat i dzięki temu zyskała tytuł najstarszej matki na świecie. 

Kobieta, by spełnić marzenie o byciu matką, skorzystała z metody in vitro. Lekarze pozwolili jej na to, bo zataiła przed nimi swój prawdziwy wiek i powiedziała, że ma 55 lat. Urodziła bliźniaki, Pau i Christiana. Synowie kobiety w dniu porodu ważyli 1,6 kilograma i przyszli na świat zupełnie zdrowi oraz prawidłowo rozwinięci. To niezwykłe, jak na tak późną ciążę, gdyż ryzyko powikłań zdrowotnych u dzieci rośnie wraz z wiekiem ich matki.

Mama zmarła dwa lata po urodzeniu bliźniaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Maria była bardzo szczęśliwa, w końcu posiadała upragnione potomstwo. Miała w sobie również dużo nadziei, gdyż jej własna matka żyła ponad 100 lat. Kobieta liczyła, że i ją czeka tak długie życie i będzie mogła spokojnie obserwować, jak jej dzieci dorastają. Niestety szybko okazało się, że jej optymistyczny plan się nie powiedzie. Kobieta zachorowała na nowotwór i zmarła 2 lata po urodzeniu bliźniaków. Utrzymywała, że o chorobie dowiedziała się dopiero po porodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To wprost nie do uwierzenia, można już tylko płakać

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Osieroceni chłopcy trafili pod opiekę młodszej siostry Marii, która również nie miała dzieci. Kobieta obiecała umierającej krewnej, że opowie bliźniakom o ich wspaniałej i dzielnej mamie, która dała im życie nie zważając na okoliczności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

źródło: Webniusy

Następny artykuł