Orzekli śmierć 13-latka, mama zgodziła się na pobranie organów. Gdy mieli wyciągnąć mu narządy, stało się niemożliwe

Orzekli śmierć 13-latka, mama zgodziła się na pobranie organów. Gdy mieli wyciągnąć mu narządy, stało się niemożliwe Źródło: youtube.com/CBS Evening News

Mama usłyszała od lekarzy, że jej ukochany 13-letni syn nie żyje i podjęła odważną decyzję. Zgodziła się, by pobrali organy dziecka - mogły uratować życie kilku innych osób. Nagle stało się coś, w co nie może uwierzyć do dzisiaj.

Mama była zrozpaczona, kiedy czuwając przy synu w szpitalu, usłyszała od lekarzy, że chłopiec nie żyje. Po decyzji o pobraniu organów wydarzyło się coś, czego nawet lekarze nie potrafią wyjaśnić. Wszystko stało się wbrew ich przewidywaniom i wynikom badań.

Mama podjęła ciężką decyzję. Jej syn mógł uratować inne dzieci

Trenton McKinley z Mobile w stanie Alabama w USA pewnego dnia spadł z małej przyczepy. Uderzył się w głowę o twarde podłoże, a przyczepa lekko go przygniotła. Nie wiadomo, jak 13-latek się na niej znalazł, ale natychmiast podjęto walkę o życie chłopca. Spadł tak niefortunnie, że zapadł w śpiączkę, a lekarze zaznajomieni z jego przypadkiem bezradnie rozkładali ręce. Niedługo potem orzekli śmierć mózgu.

Powiedzieli mamie wprost, że jej syn ma nikłe szanse na wybudzenie się ze śpiączki, a jeśli kiedykolwiek to nastąpi, będzie znajdował się w stanie wegetatywnym. Jennifer Reind, mama chłopca, dowiedziała się, że chłopiec przed śmiercią może uratować życie aż 5 innych dzieci. Kobieta nie zastanawiała się długo i z bólem zgodziła się na pobranie organów. Wyznaczono termin odłączenia Trentona od aparatury podtrzymującej życie.

Lekarze zgodnie przyznali, że Bóg musiał nad nim czuwać przez cały czas

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama nadal czuwała przy łóżku dziecka. Chciała spędzić z nim ostatnie godziny i właśnie wtedy los niespodziewanie uśmiechnął się do nich obojga. Kilkanaście godzin przed odłączeniem maszyn jedna z nich zaczęła rejestrować aktywność mózgu chłopca. Lekarze zdecydowali się wstrzymać z pobieraniem narządów, a krótko po uaktywnieniu się mózgu Trenton zaczął samodzielnie oddychać. Widząc to, lekarze wybudzili go ze śpiączki. Zaskoczenie wśród zespołu medycznego nie miało granic, gdy chłopiec zaczął mówić bez żadnych problemów.

Dzisiaj grzeje: 1. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. Niewielu miałoby odwagę spróbować tego, co robi ze swoimi klientami
2. Suczka zaszła w ciążę, jej brzuch nie przestawał rosnąć. Gdy doszło do porodu, poznali nieprawdopodobną prawdę, nigdy tego nie zapomną

Lekarze byli pewni, że regeneracja organizmu nie nastąpi w tak błyskawiczny sposób. Samodzielne oddychanie to już sporo, a mówienie bez problemów z artykulacją było zaskakujące. 13-latek zmaga się jeszcze z paroma niedogodnościami - uraz głowy spowodował ciężką padaczkę oraz ataki dotkliwego bólu nerwów, dlatego przez większą część dnia musi nosić specjalny kask. Dla mamy liczy się jednak to, że przeżył i może mieć go przy sobie.

Fot. BBC

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowa OPŁATA od przyszłego roku. Rząd zmusi polską rodzinę do dokładania się do przestarzałej technologii
  2. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  3. Zmusiła męża do pozbycia się plagi karaluchów. Prawie wysadził psa w powietrze, wszystko nagrała kamera
  4. Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze
  5. Wstrętny, obrzydliwy fotomontaż trafił do sieci. Dokleili głowę 14-letniej Roksany Węgiel do zdjęcia tylko dla dorosłych

Źródło: Popularne

Następny artykuł