Córka karmi chorą na alzheimera matkę, chora w pewnym momencie rozpoznaje ją. Słowa jakie wypowiedziała wyciskają łzy

Córka karmi chorą na alzheimera matkę, chora w pewnym momencie rozpoznaje ją. Słowa jakie wypowiedziała wyciskają łzy Źródło: Twitter/Rex Chapman

Córka karmiła swoją matkę, która choruje na Alzheimera, mama w pewnym momencie nagle rozpoznaje ją i wypowiada kilka słów, po których każdy uroni łzę. W internecie pojawiło się nagranie, internauci nie są w stanie powstrzymać emocji. Podzielili się sowimi przemyśleniami.

Każda osoba, której mama lub inna bliska osoba zachorowały na Alzheimera, wiedzą, jak trudno jest żyć z tą chorobą. Powoduje ona stopniowe otępienie i obniżoną sprawność umysłową. W końcu przychodzi moment, kiedy przestają poznawać swoich bliskich. Ten moment jest wyjątkowo trudny. Kobieta, która znalazła się na nagraniu, w pewnym momencie nagle poznała swoją córkę. To, co powiedziała, było niesamowite.

Chora na Alzheimera mama nagle przypomniała sobie córkę, to, co powiedziała chwilę później, wyciska łzy

Choroba Alzheimera jest chorobą neurodegeneracyjną prowadzącą do otępienia. Zapadają na nią zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, głównie po 65. roku życia. Jest ona określana również jako przedstarczy zanik mózgu. Jej przyczyny dotychczas nie zostały poznane do końca. Proces choroby stopniowo doprowadza do kłopotów z mową, pamięcią oraz myśleniem.

Alzheimer jest chorobą, która rozwija się bardzo powoli, z czasem niestety powoduje trudności w życiu codziennym. Osoby, które na nią zapadają, potrzebują stałej opieki, ponieważ przestają sobie radzić z codziennymi obowiązkami, zapominają, jak wrócić do domu itp, jaki jest dzień, a nawet rok. 

Każdy, kto miał bezpośredni kontakt z tą straszną chorobą, zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo utrudnia ona życie. Osoby, które na nią zapadają, stają się bezbronne wobec jej tragicznych skutków. Wraz ze stopniem zaawansowania choroby, problemy pogłębiają się. Z czasem pojawiają się zaburzenia czasu oraz przestrzeni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Użytkownik o nazwie Rex Chapman podzielił się z internautami na Twitterze filmem, na którym widzimy córkę karmiącą swoją chorą mamę. Kobieta cierpi na chorobę Alzheimera, nie zdaje sobie sprawy, że siedzi przed nią jej własna córka. W pewnym momencie następuje jednak chwilowy przełom, mama przypomina sobie córkę. Chwilę później wypowiada kilka ważnych słów. 

Kobieta, która karmiła swoją mamę nie spodziewała się, że ta nagle ją rozpozna. Zdążyła już się pogodzić z chorobą oraz tym, że jej kochana rodzicielka jej nie rozpoznaje. Nieustannie opiekuje się nią, by jak najbardziej ułatwić jej codzienne życie, które stało się niesamowicie trudne.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2.Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

W pewnym momencie nagle mama poznała swoją córkę, postanowiła wykorzystać ten krótki moment i powiedzieć córce coś ważnego. Wyznała jej, że ją kocha. Przez ten krótki moment da się zauważyć w jej oczach, że naprawdę poznała swoją córkę i wyznała jej miłość. Obydwie kobiety w sekundzie zalały się łzami. Podobnie internauci, którzy są pod ogromnym wrażeniem opublikowanego nagrania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Julia Wieniawa jest chora. Niestety nie może już jeść z bardzo ważnych powodów wielu produktów
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Syn Jacka Kurskiego wydał oświadczenie. Odniósł się do zarzutów dotyczących wykorzystywania dziecka

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News