Zajrzeli do trumny i pobledli. Dokonali strasznego odkrycia na cmentarzu

Zajrzeli do trumny i pobledli. Dokonali strasznego odkrycia na cmentarzu Źródło: Shutterstock/Freaktography

Mama została pochowana razem z dwójką swoich dzieci. Gdy po pewnym czasie badacze zajrzeli do trumny, byli w ogromnym szoku. Odkrycie, którego dokonali, okazało się być niezwykle wyjątkowym, przerażającym i rzadkim zjawiskiem.

Mama została pochowana razem z dwójką swoich dzieci w jednym grobowcu. Naukowcy po latach postanowili zbadać grób zmarłej trójki. Kiedy otworzyli trumnę dokonali koszmarnego odkrycia. Coś takiego zdarza się niezwykle rzadko i jest prawdziwym naukowym ewenementem.

Mama cierpiała na straszną chorobę

Znalezione przez naukowców szczątki kobiety pochodziły z 1347 roku. Wtedy na świecie panowała epidemia dżumy i najprawdopodobniej była to bezpośrednia przyczyna śmierci matki dwójki dzieci. Jak się okazało zmarła została pochowana w zaawansowanej ciąży. To, co odkryli badacze, przyprawiło ich o dreszcze. Nigdy wcześniej nie spotkali się z takim zjawiskiem.

Kobieta urodziła w trumnie

Ciało ciężarnej kobiety znaleziono w 2006. Początkowo naukowcy myśleli, że została pochowana razem z dwójką swoich dzieci w wieku ok. 12 i 3 lat. Kiedy badacze zabrali szczątki zmarłej do analizy, dokonali szokującego odkrycia. Według opinii specjalistów kobieta zmarła tuż przed rozpoczęciem akcji porodowej. W trumnie chwilę po jej śmierci rozpoczęły się narodziny dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko i graniczy niemalże z niemożliwością. Po śmierci nagromadzają się gazy w jamie brzusznej, które powstają w trakcie procesów gnilnych. Po około 24 godzinach od zgonu w ciele kobiety wytworzyło się ciśnienie, które wypchnęło macice razem z płodem, a dziecko zatrzymało się w kanale rodnym zmarłej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Roksanie Węgiel puściły hamulce. 14-latka odpowiedziała Michałowi Szpakowi, zrobiło się poważnie
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Odkrycie zostało opisane w czasopiśmie "Anthropological Science". Jest ono tak niezwykłe, że zainteresowało badaczy na całym świecie. Naukowcy prowadzący badania wykopaliskowe na cmentarzu w Apeninach nigdy nie przypuszczali, że będą odkrywcami tak niesamowitego znaleziska. Specjaliści poddali szczątki kobiety szczegółowym badaniom DNA, aby w pełni odkryć cały proces pośmiertnego porodu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bądź dumna ze swojej figury! Łykając TO możesz zrzucić -11kg z brzucha
  2. PiS już WYCOFUJE SIĘ ze swoich największych obietnic
  3. Zbierał grzyby, gdy w lesie trafił na opuszczony szałas. Wszedł do środka i prawie zemdlał, to go przerosło
  4. Wesele zamieniło się w nagły koszmar na żywo. Dantejskie sceny zrujnowały ślub
  5. Zabrał rodzinę do restauracji Gessler, zobaczył rachunek i oczy wyszły mu z orbit. Smak dań ocenił w poniżający dla gwiazdy TVN sposób
  6. Dumna panna młoda zamówiła weselny tort za 1200 zł. Ale jak go zobaczyła, od razu się popłakała

źródło: Gazeta

Następny artykuł