Ta kobieta została niedawno najstarszą mamą świata. Po tym, jak urodziła, na jej lekarzy spadła fala krytyki

Ta kobieta została niedawno najstarszą mamą świata. Po tym, jak urodziła, na jej lekarzy spadła fala krytyki Źródło: YouTube

Najstarsza mama świata urodziła zdrowe bliźniaki, o czym w ostatnim czasie wciąż rozpisują się media. Temat ten jest głośny, bowiem wiek kobiety jest naprawdę zadziwiający. Wkrótce po porodzie kobiety, opiekujący się nią lekarze spotkali się z wielką krytyką ze strony internautów, a także ze strony ekspertów. Źle wypowiadano się także o samej kobiecie.

Mama mając prawdziwie sędziwy wiek zaszła w ciążę dzięki tzw. metodzie in vitro, która w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Niestety, kilka dni po porodzie, o którym wkrótce dowiedział się niemal cały świat, na kobietę i lekarzy wylano wielkie wiadro pomyj. Powód zachowania internautów dla wielu zdaje się być słuszny. Czy jednak faktycznie jest?

Mama urodziła bliźniaki w wieku 74 lat

Media międzynarodowe, w tym m.in. The Telegraph, poinformowały o sytuacji, która miała miejsce kilka dni temu w Indiach. To właśnie obywatelka tego jednego z największych państw na świecie, Erramatti Mangayamma, urodziła swoje pierwsze dzieci w wieku 74 lat. Było to możliwe dzięki metodzie in vitro, na którą zdecydowała się po konsultacji z lekarzami, a także z mężem. Kobieta od początku swojego małżeństwa, które ma już ponad 50 lat, chciała mieć dzieci, ale lekarze nie dawali jej wielkich nadziei. Twierdzili, że będzie bezpłodna już do końca swojego życia.

To dzięki rozwojowi technologii i medycyny kobieta dostała szansę od losu, aby przed śmiercią zaznać czym jest macierzyństwo. Dla wielu internautów, a także obywateli Zachodu, również ekspertów i lekarzy, choć jej przypadek uznawany jest za cud, to jednak jest także uznawany za wielki brak odpowiedzialności i brak rozsądku - zarówno ze strony 74-matki, jak i lekarzy, którzy zakwalifikowali ją do zabiegu in vitro.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

Kobieta ma przecież 74 lat. Jak wskazują statystyki - w Indiach przeciętny wiek kobiet to około 71/72 lata. Kobieta może więc wkrótce umrzeć, nie mówiąc już o chorobach, na które najprawdopodobniej cierpi już teraz ze względu na swój wiek. Lekarze zapewniają jednak, że nie zgodziliby się na zabieg gdyby nie fakt, że kobieta przeszła wszelkie badania i uznano ją za zdrową. Twierdzą, że nie było przeciwwskazań, aby spełnić marzenie kobiety o macierzyństwie. Obywatele Zachodu wiedzą jednak swoje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: Newsner

Następny artykuł