Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze Źródło: materiały policyjne

Mama zamordowanej Kristiny z Mrowin nadal przeżywa horror. Rodzinna tragedia odbiła się na jej zdrowiu i samopoczuciu. Nie poddaje się i w dalszym ciągu walczy o prawdę, jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Mama 10-letniej Kristiny, tak brutalnie potraktowanej przez 22-letniego Jakuba A., wcale nie odzyskała spokoju po zamknięciu sprawcy w więzieniu. Jej codzienny horror nadal trwa, ponieważ tak naprawdę nie wie wszystkiego o śmierci swojej córki. Utrudnia jej to wymiar sprawiedliwości.

Mama Kristiny nie wie tak naprawdę nic o ostatnich chwilach życia dziecka

Aby dokładnie wyjaśnić okoliczności śmierci dziewczynki, która została znaleziona 13 czerwca w lesie niedaleko swojego miejsca zamieszkania, policja musiała zabezpieczyć wszystkie możliwe dowody. Takimi były np. komputer 10-latki i jej telefon komórkowy. Choć mijają już prawie 4 miesiące od odnalezienia zwłok oraz schwytania winnego, zawartość urządzeń nadal nie została przeanalizowana.

- Prokurator prowadzący sprawę od początku śledztwa nie zgadza się, żebyśmy zapoznali się z aktami sprawy. Przez takie podejście pokrzywdzona dowiaduje się o sprawie z mediów. Nie wie nawet, jak zginęła jej córka, czy długo cierpiała... To jest koszmar dla matki. W ciągu 25-letniej praktyki zawodowej nie spotkałem się z sytuacją, żeby pokrzywdzonej odmówiono wglądu do akt - opowiada mecenas Sebastian Kujacz.

Sąd zadecyduje o dostępie rodziny do akt zamordowanej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mecenas tłumaczy też, że prokuratura ma do wglądu elektronikę Kristiny od momentu odnalezienia zwłok. To, że nie zdążył wykonać pewnych czynności związanych z przedmiotami nie powinien mieć znaczenia w sytuacji, kiedy rodzina ofiary chce zapoznać się z na bieżąco zbieranym materiałem. Niedługo Sąd Okręgowy w Świdnicy orzeknie, czy rodzina Kristiny otrzyma dostęp do akt. Od tej decyzji nie będzie już można się odwołać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

- Jednym z zabezpieczonych nośników jest irlandzka karta sim. Pokrzywdzona nie posiadała do niej kodów dostępu PIN i PUK, dlatego prokurator był zmuszony wystąpić w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do irlandzkiego operatora. Należy zabezpieczyć korespondencję między pokrzywdzoną, a podejrzanym - wytłumaczył rzecznik Prokuratory Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News