Mama chciała nagrywać nianię swojego dziecka. Wtedy inna przedszkolanka wpadła w furię

Mama chciała nagrywać nianię swojego dziecka. Wtedy inna przedszkolanka wpadła w furię Źródło: Unsplash/ Jenna Norman

Mama musiała zatrudnić opiekunkę do dziecka, ale obawiała się zostawić malucha z obcą osobą. Na forum internetowym zasugerowała, że planuje ją potajemnie nagrywać. Inna użytkowniczka zareagowała wściekłością, okazało się, że sama jest opiekunką.

Mama stresowała się zatrudnieniem opiekunki do dzieci. Okoliczności sprawiły jednak, że musiała to zrobić. Kobieta zaczęła zastanawiać się, jak zminimalizować ryzyko, że jej pociecha trafi w złe ręce. Postanowiła, że będzie nagrywać zatrudnioną nianię. Swoim pomysłem podzieliła się jeszcze na internetowym forum, oczekując porad.

Mama zatrudnia nianię, planuje ją nagrywać

Kobieta musiała słyszeć wiele niepokojących historii o rodzinach, które wybrały do opieki nad dziećmi niewłaściwe osoby. Pół biedy, gdy opiekunka okazuje się po prostu leniwa, a jej celem jest przesiedzenie kilku godzin przed telewizorem i zainkasowanie pieniędzy. Gorzej, gdy niania będzie dziecko po prostu dręczyć, a i takie mroczne przypadki się niestety zdarzają.

Z jednej strony nie może więc dziwić, że mama wymyśliła sposób na kontrolowanie osoby, której powierza opiekę nad swoim dzieckiem. Z drugiej - czy to rzeczywiście moralne? Kobieta zapytała więc na forum, czy wśród użytkowniczek są inne mamy, które instalowały ukrytą kamerę, by mieć pewność, że niania nie robi dziecku krzywdy. Odpowiedzi były różne, niektóre - pełne oburzenia.

Oburzenie opiekunki. "Nie baw się w szpiegowanie"

Jedna z użytkowniczek forum, bardzo ostro zareagowała na wpis matki. Przyznała, że sama pracuje jako opiekunka, a instalowanie ukrytych kamer uważa za uwłaczające. Kobieta wpadła w furię i wygarnęła matce wszystko, co myśli na ten temat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeżeli mi zaufałaś i dałaś swoje dziecko, to nie rób się śmieszna i nie baw się w szpiegowanie. Liczy się zaufanie, a jeśli zobaczysz, że coś jest nie tak to porozmawiaj z niania i powiedz jej, że to i to się tobie nie podoba. Niania to też człowiek. Przestańcie z tymi kamerkami. Chcesz jej dać swoje dziecko na 10 godzin? To bądź dla niej dobra, a nie wredna! - zaapelowała w mocnych słowach użytkowniczka.

Inne internautki zgadzają się, że potajemne nagrywanie jest nie w porządku. Sugerują, że najlepszym dla obu stron rozwiązaniem jest poinformowanie przed zatrudnieniem o tym, że w domu są kamery. To uczciwe postawienie sprawy.

Są jednak bardziej radykalne głosy. Jedna z osób mówi wprost, że nie można ufać obcym.

- Co to za głupoty? Nie można ufać ludziom, których się nie zna! Powierzamy dzieci obcym ludziom! Mamy prawo ich kontrolować! - stanowczo apeluje użytkowniczka forum.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Problem pozostał nierozwiązany. Można zrozumieć obawy matki, jednak prawdopodobnie sama nie byłaby zadowolona, gdyby dowiedziała się, że jest potajemnie obserwowana w swojej pracy. To chyba powinien być najważniejszy czynnik przy podejmowaniu decyzji - refleksja, czy sama chciałaby być na miejscu zatrudnianej, nagrywanej z ukrycia opiekunki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Kafeteria

Następny artykuł