6-latka chodziła po parapecie, a z mieszkania dobiegał głośny płacz. Mama w tym czasie była na imprezie

6-latka chodziła po parapecie, a z mieszkania dobiegał głośny płacz. Mama w tym czasie była na imprezie Źródło: .

Mama 3 dzieci postanowiła wybrać się na imprezę. Najwyraźniej uznała, że jej 6-letnia córeczka poradzi sobie z opieką nad młodszymi dziećmi. Przeliczyła się, w Kozienicach doszło do dramatycznych scen, a kobiecie grozi surowa kara.

Mama z Kozienic i jej koleżanka zostawiły trójkę małych dzieci, by pójść na imprezę. Najstarsze z nich miało 6 lat. Na szczęście płaczącą dziewczynkę usłyszeli sąsiedzi, dzięki czemu policji udało się zareagować i znaleźć kobietę, która była już wyraźnie pod wpływem alkoholu.

Mama zostawia dzieci pod opieką sześciolatki

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy w Kozienicach, w województwie Mazowieckim. W jednym z bloków mieszkańcy usłyszeli płacz dziecka. Gdy lokator wyszedł na balkon, zobaczył małą dziewczynkę, która chodziła po parapecie mieszkania na drugim piętrze, płakała i krzyczała: "Mamusiu, wróć do domu". Z mieszkania słychać było także szloch innych malców. Pod blok wezwano policję.

Funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, lecz nikt im nie otwierał. Gdy dostali się do środka zorientowali się, że w środku nie ma żadnej osoby dorosłej. Jest za to troje małych, zapłakanych dzieci. Prócz stojącej w oknie 6-latki, także dwójka w wieku 3 i 4 lat. Dzieci pozostawione były w nocy bez opieki.

Mama na imprezie. Teraz grozi jej więzienie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjantom udało się uspokoić płaczące maluchy. Funkcjonariusze starali się rozeznać w sytuacji, gdy usłyszeli krzyki dobiegające z zewnątrz. Na pobliskim parkingu stały dwie kobiety w wieku 23 i 25 lat. Okazało się, że to matki zostawionych w mieszkaniu dzieci. Wybrały się w nocy na imprezę, choć nie zapewniły maluchom należytej opieki. Obie kobiety były pijane. Badanie wykazało, że miały około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie. Lekarz zdecydował, że dzieci zostaną przewiezione na obserwację do szpitala. Nieodpowiedzialne matki przewieziono zaś do policyjnego aresztu. Postawione zostaną im zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Beztroska może teraz drogo kosztować - kobietom grozi nawet 5 lat więzienia.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. 11-letnia dziewczynka wręczyła nauczycielce liścik. Były w nim tylko dwa słowa, kobieta od razu powiadomiła policję
  3. Panna młoda w kluczowej chwili ślubu wyszeptała do ukochanego ohydne słowa. Nie wiedziała, że ma ukryty mikrofon
  4. Kobieta zabiła 8 szczeniąt na oczach psiej matki. W ten sposób chciała dać jej "ważną" nauczkę
  5. Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka

Źródło: Gazeta

Następny artykuł