Mama prowadziła auto i nie rozumiała co się dzieje. Kiedy policjanci spojrzeli do środka, zareagowali w ciągu sekund

Mama prowadziła auto i nie rozumiała co się dzieje. Kiedy policjanci spojrzeli do środka, zareagowali w ciągu sekund Źródło: Flickr/włodi

Mama nie zauważyła, że jej dziecko jest w śmiertelnym zagrożeniu. Według niej wszystko było porządku. W tym samym czasie mały chłopiec płakał ze strachu na tylnym siedzeniu. Gdy mundurowi zajrzeli do auta natychmiast zaczęli działać.

Mama zatrzymana przez policjantów w Strzelcach Krajeńskich w województwie lubuskim nie wiedziała nawet, że jej zachowanie stanowiło śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia jej 3-letniego syna. Kobieta prowadziła samochód po terenie zabudowanym z zawrotną prędkością 110 km/h.

Pijana mama narażała życie syna

Patrol drogowy zatrzymał kobietę za znaczne przekroczenie prędkości. Urządzenie do pomiaru prędkości, które znajdowało się w posiadaniu czujnych policjantów pokazało, że kobieta mknie z prędkością 110 km/h. Nie mieli chwili na zastanowienie - musieli zainterweniować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci, którzy wkroczyli do akcji, nie byli przygotowani na widok, jaki ujrzą po otwarciu drzwi samochodu. W środku na tylnym siedzeniu - nawet bez fotelika - siedział mały chłopiec.

Dziecko nie było w żaden sposób zabezpieczone , gdyż w jego wieku pasy nie stanowią jeszcze wystarczającego "amortyzatora" w przypadku gwałtownego hamowania. Oznacza to, że gdyby doszło do wypadku - a przy tak zawrotnych prędkościach trudno się z tym nie liczyć - chłopiec mógłby doznać poważnych obrażeń albo wręcz stracić życie.

Mama była kompletnie pijana

Nie mniej dziwne było natomiast kolejne odkrycie, którego dokonali lubuscy policjanci. Po szybkiej kontroli dokumentów kazali kobiecie wykonać odpowiedni test alkomatem. 24-latka wykonała polecenie i szybko okazało się, że za jej brawurę odpowiedzialna jest spora ilość alkoholu we krwi. Alkomat pokazał ponad 1,5 promila.

- (...) Mogło dojść do tragedii. Na szczęście w porę interweniowali policjanci. Przypominamy o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu oraz o tym, że policyjnej kontroli trzeba się spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze - poinformował w środę Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą

2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

Policjant przekazał też do informacji publicznej, że w poniedziałek zatrzymano pijanego 44-letniego motocyklistę. Tego typu brak odpowiedzialności na polskich drogach nie jest zjawiskiem rzadkim. Warto pamiętać o tym, że gdy siada się za kierownicą po alkoholu zagraża się nie tylko własnemu zdrowiu i życiu, ale też bezpieczeństwu osób postronnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemcy dają mieszkania ZA DARMO! Polacy mają problem i nie biorą
  2. Gwiazda rozwścieczyła fanów. Zarzucili jej, że kpi z Holocaustu
  3. Dramatyczny apel Anny Przybylskiej chwilę przed śmiercią. Błagała, żeby natychmiast przestali, to było okrutne
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali"
  5. Podłe zdjęcia wyszły na jaw. Magda Gessler nie chciała, żeby kiedykolwiek ujrzały światło dzienne

źródło: dziennik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News