W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał

W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał Źródło: Unsplash Feliphe Schiarolli

Szokujące doniesienia z jednej ze szkół w Polsce. Mama otrzymała w szkole do podpisania niewiarygodny dokument. Wszyscy rodzice dostali identyczną wiadomość, która wywołała wśród nich ogromne oburzenie. Wirtualna Polska skontaktowała się z placówką, która rozdała oburzające oświadczenia.

Mama 16-latka z Elbląga podzieliła się z Wirtualną Polską zdjęciem szokującej deklaracji, która została rozdana wszystkim rodzicom do podpisania. Pierwszy dzień w szkole okazał się dla niej niemałym zaskoczeniem. Każdy rodzic dostał do zaakceptowania deklarację dotyczącą ewentualnych powikłań spowodowanych COVID-19.

Mama otrzymała szokującą deklarację do podpisania ze szkoły swojego syna 

Pani Katarzyna otrzymała ze szkoły swojego syna do podpisania deklarację dotyczącą ryzyka zakażenia oraz ewentualnych powikłań COVID-19, w tym zaakceptowania świadomości o potencjalnym nieodwracalnym uszkodzenia płuc, a nawet zgonu. Kobieta była zszokowana oraz oburzona tym, co przeczytała we wspomnianym oświadczeniu. Taki sam dokument otrzymali wszyscy rodzice. 

Syn pani Katarzyny uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu. 1 września tuż po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego, przyniósł swojej mamie do podpisania deklarację, która zszokowała kobietę. Składa się ona z sześciu punktów. Oburzenie wzbudził jeden z nich, który dotyczy zakażenia i ewentualnych powikłań związanych z COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Jako rodzic/prawny opiekun rozumiem i akceptuję powyższe ryzyko zakażenia oraz ryzyko powikłań COVID-19, w tym nieodwracalne uszkodzenie płuc i zgon - brzmi fragment szokującego punktu, który znalazł się w deklaracji. Pani Katarzyna postanowiła wysłać jej zdjęcie przez dziejesie.wp.pl. 

- Gdy mój syn zakazi się w szkole i przyniesie wirusa do domu, to co wtedy? To jest najgorsze (...) Bulwersuje mnie to, że mam zaakceptować to ryzyko. Nie mam wyboru, muszę posłać dziecko do szkoły, bo inaczej będę płacić kary - mówiła pani Katarzyna w rozmowie w Wirtualną Polską. Kobieta przyznaje, że nie podpisała jeszcze dokumentu, musi jednak to zrobić, w przeciwnym razie jej syn nie będzie mógł uczęszczać do szkoły. Kobieta zaznaczyła, że zgłosi sprawę do Departamentu Edukacji w Elblągu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"

2. 5-latek miał jelito jak sito. Dziecko połknęło popularną zabawkę

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Wirtualna Polska skontaktowała się ze szkołą, która oświadczyła, że deklaracje zostały już zmienione i nie posiadają żadnych zapisów, które miałyby zrzucać ewentualną odpowiedzialność na rodziców. Dyrektorka placówki dodała, że nie ma również obowiązku podpisywania wspomnianej deklaracji, ponieważ niezależnie od tego wszystkie dzieci zostaną do szkoły przyjęte oraz wpuszczone. 

 

Zdjęcie pochodzi z portalu Wirtualna Polska z artykułu pod tytułem "Powrót do szkoły. Matka 16-latka z Elbląga pokazała deklarację dla rodziców. Chodzi o ryzyko "nieodwracalnego uszkodzenia płuc i zgon" ucznia" autorstwa Karoliny Kołodziejczyk. Link do artykułu:https://wiadomosci.wp.pl/powrot-do-szkoly-matka-16-latka-z-elblaga-pokazala-deklaracje-dla-rodzicow-chodzi-o-ryzyko-nieodwracalnego-uszkodzenia-pluc-i-zgon-ucznia-6549393201908544a

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kochano go za ”Klan”, ”Plebanię”, ”Ojca Mateusza” i inne hity TVP. Właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News