Co się dzieje z Małgorzatą Wassermann?! Posłanka zniknęła

Co się dzieje z Małgorzatą Wassermann?! Posłanka zniknęła

Małgorzata Wassermann była jeszcze dwa miesiące temu jedną z częściej przywoływanych osób w polskiej polityce. Po przegranych wyborach samorządowych i posiedzeniu komisji do spraw wyjaśniania przyczyn tzw. afery Amber Gold słuch o posłance zaginął.

Małgorzata Wassermann zupełnie wyłączyła się z publicznej aktywności. Nie pojawia się w mediach, jej głos nie wybrzmiewa również w Sejmie i lokalnej, małopolskiej polityce.

Słuch o niej zaginął. Co robi Małgorzata Wassermann?

Przypomnijmy, Wassermann mocno zaangażowała się w kampanię samorządową. Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startowała w jesiennych wyborach na urząd prezydenta Krakowa. Większość krakowian nie przyjęła jednak jej programu. Z wyraźną stratą przegrała z rządzącym od czterech kadencji Jackiem Majchrowskim, kandydatem niezależnym. Widać było, że posłanka z Krakowa, a prywatnie prawniczka, mocno zaangażowała się w kampanię wyborczą. Na każdym kroku mówiła, iż władze grodu Kraka potrzebują przewietrzenia, a ona sama wyznaczy nowe kierunki, rzecz jasna, przy wsparciu rządu PiS. To wszystko nie wystarczyło. Dwa dni po drugiej turze wyborów prezydenckich cała Polska z wypiekami na twarzy śledziła przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą. Szefową gremium przesłuchującego byłego premiera z PO była własnie Wassermann. Wielogodzinne przesłuchanie zapamiętaliśmy ze słownych zaczepek i konfrontacji Tuska właśnie z Małgorzatą Wassermann. Kiedy posłanka mówiła, że być może będzie potrzebne ponowne przesłuchanie Donalda Tuska (w obliczu nowych "faktów", ujawnionych w TVP przez anonimowego, przysłoniętego na wizji informatora) mało kto wierzył, że będzie to ostatnia aktywność medialna Wassermann. Posłanka nie wykluczyła po posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, że w tej sprawie może odbyć się kolejne przesłuchanie premiera Donalda Tuska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jej profile społecznościowe na Twitterze i Facebooku "zatrzymały" się 7 listopada. O posłance nie przeczytamy też w mediach - wszelkie doniesienia prasowe kończą się właśnie na początku listopada. To pokazuje, że Wassermann zdecydowała się na wyłączenie z życia publicznego. Pytanie "kiedy znów zobaczymy posłankę Wassermann" pozostaje dziś bez odpowiedzi. Jedno jest pewne - komisja śledcza ds. Amber Gold nie zakończyła swoich prac. Jej przewodnicząca, prędzej czy później, znów zabierze głos w istotnej dla tysięcy oszukanych przez parabank Polaków sprawie. Mówi się też, że PiS szykuje Wassermann na czołówkę listy wyborczej przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego... ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann znowu się skompromitowała? Jej oświadczenie rozbawiło internautów
  2. Co dalej z Jakim i Wassermann? Ujawniono tajny plan Kaczyńskiego
  3. Jaki ujawnił na żywo w TVN24 tajemnicę śledztwa!? Afera po programie
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News