Sensacja! Pół Polski załamane, znamy wynik wyborów w Krakowie

Sensacja! Pół Polski załamane, znamy wynik wyborów w Krakowie Źródło:

Małgorzata Wassermann z pewnością przeżyła właśnie głęboki szok. Wybory w Krakowie przyniosły wielką niespodziankę i zupełnie zmieniają sytuację polityczną w Polsce. Ogłoszony przed chwilą wynik będzie miał bowiem przełożenie na zbliżającą się kampanię wyborczą do Europarlamentu. Obóz polityczny, który właśnie zmiażdżył najgroźniejszego rywala otrzymał potężny wiatr w żagle, który może przyczynić się do kolejnego politycznego triumfu.

Małgorzata Wassermann prawdopodobnie nie spodziewała, że wszystko skończy się w ten sposób. Wybory w Krakowie, które pod względem zainteresowania zajmują drugie miejsce w Polsce, zakończyły się dziś o godzinie 21:00. Mieszkańcy stolicy Małopolski wybrali, kto będzie zarządzał ich miastem przez następne cztery lata. Tym samym zakończyła się wielomiesięczna kampania wyborcza. Wybory w Krakowie już od wiosny były szeroko komentowane w ogólnopolskich mediach. Przeciw Jackowi Majchrowskiemu, który miastem rządzi od 16 lat, wystartowała popularna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Wassermann.

Szefowa komisji sejmowej ds. afery Amber Gold, która postawiła w swojej kampanii na obietnice zwiększenia bezpieczeństwa i likwidację dawnych układów, pomimo przegrania w I turze weszła do tury II, która zakończyła się dziś o 21:00. 21 października wyniki prezentowały się następująco: 45,84 proc. głosów uzyskał Majchrowski, a 31,88 proc. Wassermann. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybory w Krakowie wyniki

Rzadko kiedy II tura kończy się przegraną zwycięzcą pierwszego głosowania i nie inaczej było dzisiaj. Popierany przez szereg ugrupowań przeciwnych PiS (Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna) zdecydowanie pokonał Małgorzatę Wassermann, bezpartyjną kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości. Majchrowski uzyskał 
64,6% i zdecydowanie pokonał swoją kontrkandydatkę. W miejskim ratuszu zasiadał będzie przynajmniej przez następne 4 lata.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szok po wyborach. Co się dzieje z Beatą Szydło?!
  2. Służba Ochrony Państwa zrównana z podłogą przez Polaków! „Bezwstydne mendy”
  3. Idol antyszczepionkowców podaje powód wybuchu epidemii Odry. Naprawdę to powiedział
  4. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie on
  5. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
Następny artykuł