"Paliwo dostarczyła jej katastrofa smoleńska". Miażdżąca krytyka Wassermann

"Paliwo dostarczyła jej katastrofa smoleńska". Miażdżąca krytyka Wassermann Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Małgorzata Wassermann jest obecnie jedną z najbardziej znanych polityk w Polsce. Chociaż nie udało jej się zostać prezydentem Krakowa, działaczka wciąż pełni wpływową funkcję w krajowym parlamencie. Co zadziwiające, wielu internautów dopatruje się jednak w tym zawodowym sukcesie związków z katastrofą smoleńską, w której zginął jej ojciec.

Małgorzata Wassermann jest przez wielu wyborców postrzegana jako bardzo profesjonalna, obowiązkowa, ale i zimna postać. Jak zapewnia sama polityk, ma swoją luźną, bardziej otwartą stronę, której stara się jednak nie ujawniać w pracy. Podobnie do większości Polaków lubi chodzić do kina, ćwiczyć na siłowni, czy też jeździć na rowerze oraz nie wzgardzi kieliszkiem dobrego wina.

Małgorzata Wassermann zrobiła karierę na katastrofie smoleńskiej? Ostra krytyka polityk

Posłanka jest ponoć także bardzo rodzinną osobą. Jak sama przyznaje, była niezwykle blisko związana z ojcem, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Ponoć odziedziczyła po nim wiele cech, zauważanych dziś przez znajomych Zbigniewa Wassermanna. - Jest spokojna i wyważona. Ma krytyczno-analityczny umysł. Trudno ją sprowokować, na chłodno potrafi ocenić sytuację. Zbigniew Wassermann też miał taką cechę, że na spokojnie wszystko analizował. Nigdy nie widziałem go w sytuacji gwałtownego zdenerwowania. Myślę, że ona też takie cechy po ojcu odziedziczyła - powiedział jakiś czas temu w wywiadzie dla naTemat Mirosław Gilarski, krakowski samorządowiec związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Obywatele bezlitośni dla Małgorzaty Wassermann. Posłanka woli milczeć

Chociaż trudno jest zaprzeczyć faktowi, że Wassermann przeszła naprawdę długą drogę, aby zostać posłanką i przewodniczącą sejmowej komisji ds. afery Amber Gold, polityczni przeciwnicy działaczki często zarzucają jej nieczystą grę na sentymentach i znanym nazwisku. Miażdżące oskarżenia, według których kariera byłej kandydatki na prezydenta Krakowa nabrała rozpędu dzięki katastrofie smoleńskiej, są dla niej zapewne niezwykle bolesne i krzywdzące. Dotyczą przecież bowiem utraty jednej z najbliższych jej osób. Wassermann nigdy nie założyła swojej rodziny, dlatego pozostawała najbliżej związana z rodzeństwem oraz rodzicami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sama polityk nie odpowiada na podobne zarzuty, które powielają często krajowe media oraz liczni internauci. Nie oznacza to jednak, że absolwentka studiów prawniczych i posłanka z piątym najwyższym wynikiem w wyborach parlamentarnych 2015 nie czuje się z tego powodu pokrzywdzona. Zapewne to głównie podobne oskarżenia motywują ją szczególnie do wytężonej pracy oraz przyjmowania charakterystycznej, zdystansowanej postawy.Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważające. Słowa Marty Kaczyńskiej o SAMOBÓJSTWIE mrożą krew w żyłach
  2. „Rozwód jest nieunikniony”. Mocne słowa o Andrzeju i Agacie Dudzie
  3. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  4. Tragedia! Tajemnicza śmierć w Wojsku Polskim, Błaszczak ma ręce pełne roboty
  5. Znaki zodiaku i samochody, jakie do nich pasują. Ferrari, a może Fiat?
Następny artykuł