Wassermann okrutnie o idolce opozycji. Kaczyński będzie dumny

Wassermann okrutnie o idolce opozycji. Kaczyński będzie dumny Źródło: Fot. YouTube/Telewizja wPolsce

Małgorzata Wassermann staje się coraz bardziej aktywna w mediach. Powodem są prawdopodobnie zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe, w których posłanka będzie się ubiegała o fotel prezydenta Krakowa. Tym razem polityk stanowczo skrytykowała więc wyrastającą na idolkę opozycji prof. Małgorzatę Gersdorf.

Wassermann była do tej pory przede wszystkim przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Obywatele poznali ją więc jako bardzo stanowczą, bezkompromisową kobietę, która już wkrótce może zostać gospodynią Krakowa.

Małgorzata Wassermann ostro o sędziach SN

Aby to osiągnąć, polityk coraz częściej pojawia się w mediach. Tym razem w wywiadzie dla wPolsce.pl wypowiedziała się więc na temat postawy prof. Małgorzaty Gersdorf oraz innych sędziów Sądu Najwyższego w obecnym konflikcie z Prawem i Sprawiedliwością. - Chciałabym im przypomnieć, że jak w 2015 roku najpierw zmieniono ustawę niezgodnie z konstytucja, a potem dogłosowano dwóch sędziów, to nie słyszałam by ci sędziowie protestowali - stwierdziła stanowczo Wassermann. - Mam nadzieję, ze jednak sędziowie SN dostosuję się do ustawodawstwa i nie będą wzywali ludzi na ulicę. Cóż, skarżenie się za granicą do niczego dobrego nie prowadzi - dodała także, podkreślając moc nowych przepisów autorstwa PiS.

Co Wassermann sądzi o zachowaniu Gersdorf?

Wassermann została oczywiście zapytana także bezpośrednio o wyrastającą na ikonę obecnej opozycji prof. Gersdorf. Posłanka odpowiedziała w niezwykle mocnych, stanowczych słowach. - Pan profesor powinna zastosować się do ustawy, która obowiązuje ją w sposób całościowy. Tymczasem zastosowała się w zakresie wniosku do prezydenta o możliwość pracy na uniwersytecie, ale nie zastosowała się w zakresie sprawy wniosku o przedłużenie kadencji z uwagi na wiek, który osiągnęła. To niekonsekwencja. Pytanie jest więc do pani prezes: czy ta ustawa ją obowiązuje, czy też nie - powiedziała bezkompromisowo polityk, idealnie wpisując się w narrację partii oraz Jarosława Kaczyńskiego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński w furii powiedział za dużo. W PANICE usuwa swoje słowa
  2. Kaczyńska przyłapana. Teraz trudno mieć już wątpliwości
  3. Rydzyk wezwał Ziobrę. Będą kary za obrażanie toruńskiego księdza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News