Ujawniono tajne dokumenty, które miały zniszczyć Tuska. Kompromitacja PiS

Ujawniono tajne dokumenty, które miały zniszczyć Tuska. Kompromitacja PiS Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Małgorzata Wassermann od dłuższego czasu zapowiadała w rozmowach z mediami, że ostatecznie dojdzie do przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Były premier rzeczywiście odpowiedział na pytania gremium, które powoływało się często na stworzone przez ABW dokumenty, mające rzekomo pogrążyć polityka. Treść pism okazuje się jednak naprawdę zaskakująca.

Małgorzata Wassermann odniosła w wyborach samorządowych 2018 prawdziwą porażkę w starciu z Jackiem Majchrowskim. Działaczka, której nie udało się zostać prezydentem Krakowa, powróciła więc do pracy jako przewodnicząca komisji ds. Amber Gold. Wczoraj przed gremium stawił się Donald Tusk, który miał być zamieszany w kontrowersyjną, elektryzującą opinię publiczną sprawę.

Małgorzata Wassermann skompromitowana przez Donalda Tuska? Polska żyje przesłuchaniem polityka ws. afery Amber Gold

Liczni dziennikarze rozpisywali się przed przesłuchaniem byłego premiera o tajnych dokumentach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które miały całkowicie pogrążyć Tuska, wykazując jego powiązania z biznesmenami i politykami odpowiedzialnymi rzekomo za rozpętanie afery. Sam przewodniczący Rady Europejskiej otrzymał opracowanie, jednak nie zdążył się z nim zapoznać, gdyż wcześniej zostało mu... odebrane, a komisja udała się na przerwę. Sam Tusk twierdził, że nie wiedział o powstaniu dokumentów ABW dotyczących "sieci powiązań tzw. układu trójmiejskiego". Były premier dodawał także, iż "przed notatką ABW dot. Amber Gold i po niej, uważałem i uważam nadal, że rolą premiera i władzy wykonawczej nie jest sugerowanie służbom i prokuraturze, jak postępować w tego typu sprawach". Co ciekawe, do treści pism mieli dotrzeć dziennikarze Wirtualnej Polski, których doniesienia naprawdę zadziwiły Polskę. Chociaż pojawiały się w nich nazwiska wielu znanych polityków oraz biznesmenów z Trójmiasta, w tym kontrowersyjnego Mariusza Olecha ps. „Księgowy”, nie było w nich ani słowa o Donaldzie Tusku ani jego rzekomej wiedzy na temat afery. Znajomymi biznesmena mieli być za to np. Lech Wałęsa i Paweł Adamowicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kompromitacja PiS w "starciu" z Tuskiem

Sam oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który jest odpowiedzialny za stworzenie notatki, zeznawał już także przed komisją. Wyjawione przez niego szczegóły sprawy skompromitowały zdaniem internautów PiS, starające się udowodnić powiązania Tuska z Amber Gold. - (Materiały - red.) nie dotyczą sprawy Amber Gold. (...) (Dotyczą - red.) możliwości sieci wzajemnych powiązań, jeżeli chodzi o zorganizowaną przestępczość - zeznał funkcjonariusz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński eksploduje w szale. Tusk skomentował skąd jest 500 plus
  2. Czy pies ma poczucie winy? Mit czy prawda? Odpowiadamy
  3. Kaczyński nigdy mu tego nie wybaczy. Kwaśniewski zawarł sojusz z Janem Pawłem II przed jego śmiercią
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. PORAŻAJĄCE słowa Kaczyńskiego po wynikach wyborów. PiS załamane jak nigdy dotąd
Następny artykuł