Rozenek wypowiedziała wojnę Kaczyńskiemu! Przypomniała sobie koszmar z przeszłości

Rozenek wypowiedziała wojnę Kaczyńskiemu! Przypomniała sobie koszmar z przeszłości Źródło: Fot. screenshot YouTube / TVN Style

Małgorzata Rozenek to jedna z polskich gwiazd, która może cieszyć się macierzyństwem tylko dzięki metodzie zapłodnienia pozaustrojowego. Kobieta nigdy nie kryła się z tym faktem i nie uważała tego za żaden powód do wstydu. Teraz wystosowała apel do polityków, w którym uderza w projekt autorstwa partii PiS oraz Kukiz'15.

Małgorzata Rozenek ma już dwójkę synów z poprzedniego małżeństwa, z których jest bardzo dumna. Nie jest jednak tajemnicą, że celebrytka wraz ze swoim nowym mężem stara się aktualnie o trzecie dziecko. Aby mogło dojść do zapłodnienia, para będzie musiała poddać się zabiegowi in vitro. Niestety, rząd pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego może niedługo odebrać taką możliwość bardzo wielu osobom. Dlatego też Rozenek idzie na wojnę z władzami PiS.

Małgorzata Rozenek: ta ustawa zakłamuje rzeczywistość

Była prowadząca program "Perfekcyjna Pani domu" na nowy projekt ustawy o in vitro zareagowała w sposób bardzo emocjonalny. Na swoim instagramie dodała długi i wyczerpujący wpis o tym, jak bardzo niesprawiedliwa i krzywdząca ludzi jest to ustawa. - Kiedy prawie 14 lat temu przechodziłam przez pierwszą procedurę in vitro, nigdy nie przypuszczałam, że 14 lat później nie tylko nadal nie będzie uregulowań prawnych, ale że te które się pojawia, będą przypominać prace ze średniowiecza. Projekt ustawy autorstwa PiS i Kukiz15, który wczoraj wpłynął do Sejmu, tak naprawdę służy ograniczeniu możliwości wykonywania tej procedury i drastycznemu zmniejszeniu jej skuteczności. Jest projektem zakłamujacym rzeczywistość i wrogim wobec ludzi, którzy marzą o byciu rodzicem. Jestem ciekawa, jakie doświadczenia w tym temacie mają autorzy ustawy, bo ja o swoich zawsze, głośno i z dumą mówiłam - rozpoczęła swoją wypowiedź.

Politycy, czy bogowie? Za kogo uważają się ludzie zasiadający w sejmie?

Małgorzata Rozenek zadała również pytanie o to, za kogo uważają się ludzie zasiadający w Sejmie. Kobieta nie rozumie jakim prawem politycy chcą decydować o tym kto może zostać rodzicem, a kto nie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Ten projekt jest nie tylko szkodliwy dla skuteczności tej niestety coraz potrzebniejszej metody, ale jest szkodliwy dla kobiet, które z powodu biologii biorą na siebie prawie cały ciężar w trakcie jej przeprowadzania. Kim jesteście szanowni autorzy, że pozwalacie sobie na decydowanie, kto może zostać rodzicem, a kto nie? Czy idąc dalej po tej samej lini nie zabronicie za chwilę tranplantologii? Bo może zostanie przez Was uznana za „ingerencje w godność człowieka”? Zostawcie nas ludzi, dla których in vitro jest jedyną drogą do bycia rodzicem, w spokoju - zaapelowała.

Dzieci tylko dla małżeństw

Celebrytka nie ma jednak powodu do obaw - nowy projekt ustawy o in vitro ma dotyczyć bowiem tylko tych par, których związek nie jest zalegalizowany poprzez małżeństwo. Jej wypowiedź jest obroną kobiet które nie chcą wychodzić za mąż z przymusu. Rozenek zaproponowała również pomoc. - Jeżeli ktoś chciałby poznać, nie wyobrażenia o, a codzienność życia par starających tą metodą o dziecko, jestem gotowa pomóc, bo cytując naszą Noblistkę: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - zaoferowała kobieta. Kobietę poparli niemal wszyscy internauci. Wśród komentatorów nie brak było takich, którzy z pełnym przekonaniem brali stronę celebrytki wylansowanej przez TVN. - Nikt nie powinien decydować o cudzych decyzjach. Ale to nie jest jedyna metoda zostania rodzicem, przecież można adoptować - stwierdziła zgodnie jedna z komentatorek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miękkie jajko Zbigniewa uszczęśliwiło Monikę Zamachowską. Niejedna jej pozazdrości
  2. Podano przyczyny śmierci gwiazdora. Szokujące ustalenia
  3. Horoskop dzienny na czwartek 08.11.2018. Co cię dzisiaj czeka?
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
Następny artykuł