Spektakularne zwycięstwo Gersdorf nad Kaczyńskim! Prezes PiS zapamięta to do końca życia

Spektakularne zwycięstwo Gersdorf nad Kaczyńskim! Prezes PiS zapamięta to do końca życia

Małgorzata Gersdorf po wielu miesiącach politycznej i medialnej walki, zgodnie z wolą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej została przywrócona na stanowisko I Prezes Sądu Najwyższego. To jednak nie koniec odwracania skutków reformy sądownictwa.

Małgorzata Gersdorf została przez kilkunastoma przywrócona na stanowisko I Prezes Sądu Najwyższego na mocy specjalnej nowelizacji o ustawy o SN. Oprócz niej do pracy wrócą wszyscy sędziowie usunięci ze stanowisk z racji ukończenia 65. roku życia i braku zgody prezydenta na ich orzekanie.

Nowelizacja została przegłosowana błyskawicznie w stosunku 215 "za" do 161 "przeciw". 24 posłów wstrzymało się od głosu. Nowe prawo zostało spreparowane pod dyktando Unii Europejskiej i TSUE, które zażądały odwrócenia tych skutków reformy sądownictwa, które uznał za niezgodne z prawem.

Małgorzata Gersdorf triumfuje

W związku z nowelizacją I Prezes SN wraca na stanowisko, a jej kadencja ostaje uznana za nieprzerwaną. To samo dotyczy wszystkich zwolnionych tego lata sędziów, którzy mogą wrócić do pracy, lecz mogą także pozostać w stanie spoczynku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ O zgodzie polskich władza na wprowadzenie w życie zaleceń Unii Europejskiej mówiło się już od kilku miesięcy, dopiero teraz jednak realnie się za to zabrano. Taki obrót sprawa nie podoba się oczywiście zmuszonym do zmian inicjatorom projektu - PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu, którzy tym razem musieli pogodzić się z porażką. Nie wykluczone jednak, że sytuacja zostanie wykorzystana do dalszego tworzenia dyskursu "oblężonej twierdzy", czyli Polski otoczonej przez samy wrogów.

Sędziowie twierdzą, że ustawa nie była potrzebna

Jak twierdzi część środowiska sędziowskie, ustawa była niepotrzebna. Wszystko dlatego, że decyzja TSUE obowiązuje natychmiastowo, a więc niezależnie od prawodawstwa krajowego. I Prezes SN Małgorzata Gersdorf wiedząc o tym, już pod koniec zeszłego miesiąca wezwała odwołanych wcześniej sędziów, by stawili się w pracy i wykonywali swoje obowiązki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło wyrzucona na bruk! Ogromny skandal poraził Polskę
  2. Kancelaria prezydenta potwierdziła tragiczne informacje! Andrzej Duda w żałobie
  3. Jarosław Kaczyński zdecydował o losie Mateusza Morawieckiego!
  4. Znaki zodiaku i nowe fryzury. Zobacz, na jaką ZMIANĘ powinnaś się zdecydować
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
źródło: wiadomosci.onet.pl Następny artykuł