Ostateczne rozwiązanie sporu Polski z UE! Zapadła decyzja, PiS pogrążony

Ostateczne rozwiązanie sporu Polski z UE! Zapadła decyzja, PiS pogrążony Źródło:

Małgorzata Gersdorf miała zostać odsunięta od Sądu Najwyższego ze względu na wiek, dzięki wprowadzeniu w życie najnowszej ustawy o SN. Właśnie podano informację, że Komisja Europejska pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości w związku z tą właśnie ustawą. Kobieta zostanie przywrócona na stanowisko? 

Małgorzata Gersdorf miała zostać odsunięta od Sądu Najwyższego i przejść w stan spoczynku, ukończyła bowiem 65. rok życia. Tak decydowała ostatnia ustawa o Sądzie Najwyższym, która była niezwykle kontrowersyjna. Wywołała wiele głosów sprzeciwu nie tylko wśród politycznej opozycji rządu, ale i wśród zwykłych obywateli, którzy nie zgadzali się z nowym zapisem. Okazuje się, że przeciwna jemu jest również Komisja Europejska, która postanowiła pozwać nasz kraj.

Komisja Europejska pozywa Polskę

Właśnie pojawiła się informacja, że Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem ma być niedawna ustawa o Sądzie Najwyższym. Korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka poinformowała, że Bruksela uznała, iż odsyłanie części sędziów SN  w stan spoczynku po ukończeniu przez nich 65. roku życia może grozić całkowitym upolitycznieniem urzędu. Dodatkowo zaznaczyła, iż Komisja Europejska chce również przywrócenia stanu rzeczy sprzed reformy, co wiąże się z przywróceniem na stanowiska sędziów, którzy już odeszli. Określa się, że decyzja zapadła już w ubiegłym tygodniu, jednak do tej pory trwały rozmowy pomiędzy Brukselą a Warszawą. Do zeszłego piątku urzędnicy Komisji Europejskiej spodziewali się postępów w negocjacjach, jednak zaznaczyli, że nie będą długo czekać.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Gersdorf wróci na swoje stanowisko?

Jak podają media, Komisja Europejska będzie dążyła do przywrócenia stanu jeszcze sprzed reformy - mają zostać przywróceni sędziowie SN odsunięci ze względu na swój wiek. Wiąże się to również z powrotem na stanowisko Małgorzaty Gersdorf, która pełniła funkcję Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego oraz od tego roku przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa. Kobieta straciła posadę w związku z nową ustawą, przekroczyła bowiem 65. rok życia.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Masz w domu ten syrop? Został wycofany, może być niebezpieczny!
  2. Przełom ws. Tomasza Komendy! Doszło do zatrzymania
  3. Poszukajmy ich! Wandale w furii niszczą reklamy filmu „Kler”
Następny artykuł