Małgorzata Gersdorf kilka dni temu wróciła do Sądu Najwyższego po urlopie, jednak jej dalsze sprawowanie funkcji stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zwłaszcza teraz, gdy poznaliśmy kobietę, która prawdopodobnie ją zastąpi! Odbyła już nawet osobistą rozmowę z Ziobrą.

Część uważa, że Małgorzata Gersdorf prezesem Sądu Najwyższego będzie aż do 2020 roku, czyli do końca 6-letniej kadencji gwarantowanej przez Konstytucję. Inni twierdzą, że ustawa o Sądzie Najwyższym wprowadzona przez PiS natychmiast zakończyła sprawowanie przez nią funkcji. Ciężko wskazać rację jednej strony, choć teraz sytuacja może się wydawać już przesądzona. Minister Zbigniew Ziobro, który pełni również funkcję Prokuratora Generalnego, porozmawiał z nową kandydatką na prezes Sądu Najwyższego!

Małgorzata Gersdorf już na wylocie – Ziobro rozmawia z jej następczynią

Zastąpić Gersdorf ma profesor Małgorzata Manowska, która obecnie jest dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Żeby oficjalnie brana była pod uwagę przy wyborach na prezesa SN, musi sama zgłosić swoją kandydaturę. Bardzo możliwe, że to zrobi – już teraz spotkała się ze Zbigniewem Ziobro i przeprowadziła z nim rozmowę w cztery oczy.

Kandydaturę Małgorzaty Manowskiej skomentowali już internauci, zdecydowanie przeciwni ewentualnej nowej prezes SN.

– Profesor, prawnik i uznaje wyższość ustawy nad konstytucją? Niski to będzie upadek, pani profesor – napisał jeden internauta.

– Niebawem poznamy takich, którzy są karierowiczami i dla pieniędzy i pseudo sławy zrobią wszystko. A prawo dla nich nie istnieje – grzmi kolejny komentujący.

Obecnie w Sądzie Najwyższym mamy 73 sędziów, przy czym 65 rok życia ukończyło aż 27 z nich, w tym prezes SN Małgorzata Gersdorf. Oznacza to, że według nowej ustawy PiS powinni zostać odsunięci w obecnych stanowisk.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To już koniec Dudy? PiS ma plan na zniszczenie prezydenta
  2. Beata Szydło totalnie pogrążona. Zapadła się pod ziemię ze wstydu
  3. Trzy miliony dzieci bez 500 plus. Wszyscy tracą świadczenie od rządu
  4. Dzielne czworonogi: Psy bronią dziecka przez matką
Małgorzata Manowska
fot. YouTube

Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]

Komunistyczna gwiazda? Internauci OSTRO o Gersdorf i jej obrońcach! [MEMY]