Maciej Maleńczuk, polski muzyk, który często wzbudza kontrowersje swoimi komentarzami na temat aktualnych wydarzeń, po raz kolejny podzielił się swoim zdaniem. Według muzyka, 80% Polaków to zwykli idioci. 

Przy okazji premiery swojej nowy płyty, Maleńczuk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odniósł się do aktualnych wydarzeń m.in w kontekście wolności słowa, przyjmowania przez Polskę imigrantów oraz organizacji ogólnonarodowych referendów.

Jak przekonuje Maleńczuk w rozmowie z „RP”, nie ma on wątpliwości, że dzisiaj wolność słowa – tak dla zwykłych obywateli jak i dla artystów – jest zagrożona z uwagi na działania obecnego obozu władzy.

Muzyk podzielił się również swoim zdaniem na temat przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Według Maleńczuka, przyjęcie 7 tysięcy osób – do czego zobowiązał się poprzedni rząd PO, a PiS podtrzymało to zobowiązanie – nie jest wielkim problemem dla tak dużego kraju jak Polska.

 –  Jestem za tym, żeby potrzebującemu pomóc – powiedział Maleńczuk.

Kontrowersyjny muzyk odniósł się także do pomysłu formacji Pawła Kukiza, która proponuje rozpisanie referendum w tej sprawie. Jak przekonuje Maleńczuk, referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę imigrantów powinno być poprzedzone innym, dotyczącym przywrócenia kary śmierci.

 – Z pewnością byśmy przywrócili karę śmierci. Referendum to nie jest najlepszy pomysł w kraju, w którym żyje 80 proc. idiotów. Równie dobrze możemy zapytać, czy w szczególnych przypadkach okrucieństwa, proponujemy egzekucje publiczne. Stawiam tezę, że to by przeszło – powiedział Maleńczuk w rozmowie z RP.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rzeczpospolita 

Zobacz również