Makłowicz wraca do telewizji! Będziecie mogli go zobaczyć w...

Makłowicz wraca do telewizji! Będziecie mogli go zobaczyć w... Źródło: fot. wikimedia.org

Nie tak dawno Robert Makłowicz rozstał się z Telewizją Polską. Kilka miesięcy trwała jego nieobecność na ekranach telewizorów. Teraz, ku uciesze fanów podróży i dobrego jedzenia, wraca i zrobi to już 11 listopada.

Już za dwa dni Robert Makłowicz wystartuje z nowym programem pt: "Makłowicz w drodze". Kucharz zwiedzał w nim będzie świat i prezentował lokalne przysmaki, tradycyjnie w swoim stylu, gotując je na wolnym powietrzu. Audycję zobaczyć dostępna będzie na kanale Food Network.

Dokąd się uda?

Pierwsze trzy odcinki nowego programu pokażą kuchnię Alp, a następny Rusi Zakarpackiej. Później Makłowicz odwiedzi Pokucie, Huculszczyznę i Bukowinę. Gwiazda telewizji zawsze skrupulatnie przygotowuje się do każdego wyjazdu, podpierając się odpowiednią wiedzą, czerpaną z książek kucharskich i opisujących kulturę danego regionu. Makłowicz zdradził także, że już w przyszłym miesiącu uda się do miejsca, w którym nigdy nie był - Kambodży. - Są miejsca, gdzie przed wyjazdem tylko zapisuję, co mam zrobić, pokazać. Ale w wielu regionach jeszcze nie byłem. Zanim tam dotrę, dużo czytam o kulturze i historii danego kraju. W grudniu na przykład po raz pierwszy pojadę do Kambodży - powiedział.

Wspomnienie PRL

Robert Makłowicz zapytany został także o to, jak wspomina czasy poprzedniego systemu. Okazało się, że rodzina kucharza zawsze sobie jakoś radziła. Mama kupowała nielegalną cielęcinę w myjni samochodowej, a on sam w młodości lubował się w robieniu porów pod beszamelem. Także podczas świąt nie było łatwo. Rodzina Makłowicza musiała radzić sobie, jedząc mrożone ryby. - Nie było tak źle. Pamiętam, że raz na Wigilię mieliśmy morszczuka, takiego mrożonego z płatów, bo się nic innego nie dało kupić. Ale poza tym? Załatwiało się różne rzeczy. Na przykład długo zastanawiałem się, dlaczego moja mama tak często jeździ do myjni samochodowej. Potem się okazało, że to był nielegalny punkt sprzedaży cielęciny, czyli po prostu oddawało się samochód do myjni, a przy okazji wsadzali do bagażnika dyszek - opowiada Makłowicz. źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News