Majówka - apel ministra zdrowia
screen WP
Aneta Wasilewska - 27 Kwietnia 2020

Minister zdrowia apeluje do Polaków. Chodzi o majówkę

Majówka już w tym tygodniu. Wielu Polaków każdego roku czaka, aż w końcu przyjdzie długi weekend majowy, podczas którego będą mogli odpocząć na świeżym powietrzu. Ze względu na sytuację w kraju związaną z pandemią koronaiwrusa, Łukasz Szumowski zwrócił się do wszystkich Polaków z niezwykle ważnym apelem, dotyczącym najbliższych dni.

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a oznacza to, że więcej osób będzie się decydować na to, by opuszczać mieszkania. W związku z tym Łukasz Szumowski przekazał w programie "Koronawirus" Wirtualnej Polski, jakie są jego rekomendacje na nadchodzące dni. 

Sytuacja w Polsce coraz gorsza. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało ponure informacjeSytuacja w Polsce coraz gorsza. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało ponure informacjeCzytaj dalej

Majówka przed nami. Łukasz Szumowski zwraca się z apelem do Polaków

W związku z nadchodzącą majówką nie mogły nie pojawić się zalecenia od ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zaapelował do wszystkich, by w nadchodzących dniach pamiętali o zaleceniach. Szumowski rekomenduje, by nawet podczas weekendu majowego zachowywać dystans społeczny. 

- Jeżeli wyjazd, to tylko w gronie osób, z którymi mieszkamy. Każdy wyjazd grupowy kończy się wielokrotnym zwiększeniem liczby możliwych kontaktów. Jeśli czas na łonie natury, to też z zachowaniem dystansu do innych, z dala od osób, które są na pikniku, siedzą na kocu. W weekend udało mi się wyjść do lasu, zadziwiło mnie, że ludzie nawet na ścieżce mijają się z dystansem. To jest rozsądne i dobre - przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski w programie WP. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jurek OwsiakJurek Owsiak przekazał bardzo smutną wiadomość. Tysiące Polaków wstrzymały oddechCzytaj dalej

Majówka 2020: najważniejsze jest bezpieczeństwo

Łukasz Szumowski podkreślił, że ważne jest, by podczas weekendu majowego dbać o swoje zdrowie. Majówka i spotkania w dużym gronie mogą doprowadzić do tego, że pojawi się więcej przypadków zakażeń koronawirusem. Minimalizowanie ryzyka zakażenia COVID-19 powinno być dla wszystkich priorytetem w nadchodzących dniach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana najważniejszego nakazu w Polsce. Już obowiązuje

2. Nie żyje uczestniczka ”Master Chefa”. Poza domem znaleziono ciało jej męża

Majówka w tym roku szykuje dla Polaków prawdziwe anomalie pogodowe. Synoptycy już przekazali, jaka prognoza pogody będzie towarzyszyć w nadchodzący weekend majowy. Okazuje się, że meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wiadomości, może to sprawi, że Polacy zdecydują się zostać w mieszkaniach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy kilka liści zalać ciepłą wodą. Wspaniałe właściwości ziela, które każdy z nas ma w swoim domu
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje wielka gwiazda. Umierała w cierpieniu, fani w żałobie
  3. Beata Tyszkiewicz bardzo długo skrywała tajemnicę. Prawda wyszła na jaw dopiero po śmierci
  4. Kierowco, słuchasz radia w samochodzie? Możesz dostać mandat, mało kto wie o specjalnym prawie
  5. Polacy będą rozpaczać, Zlatina uderzy w kraj z pełną mocą. Żywioł osiągnie ogromną moc
  6. Zdumiewająca omyłka Biedronki. Polacy w pośpiechu ruszyli do sklepów, żeby nie przegapić okazji w środku nocy

"Czterej pancerni i pies"Wszystko wyciekło dopiero po wielu latach. Najbardziej porażający sekret "Czterech pancernych i psa", tak wygląda dzisiaj SzarikCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News