Ujawniono rejestr korzyści majątkowych Morawieckiego. Duże zaskoczenie

Ujawniono rejestr korzyści majątkowych Morawieckiego. Duże zaskoczenie

Polscy politycy nie mogą narzekać na zarobki. Kolejnym z wielu czynników, dla których warto objąć czołowe stanowiska w państwie są prezenty. Mateusz Morawiecki może pochwalić się całkiem pokaźnym zbiorem, a to tylko z ostatnich 2 miesięcy! Ujawniono właśnie rejestr korzyści majątkowych premiera! 

Do Rejestru Korzyści Majątkowych należy zgłosić wszelkie darowizny otrzymane od podmiotów krajowych lub zagranicznych, o wartości przekraczającej 50% najniższego wynagrodzenia za płacę pracowników. W roku 2018 jest to kwota 2100 zł, co oznacza, że Rejestr Korzyści obejmuje wszystkie przedmioty krajowe lub zagraniczne o wartości przekraczającej 1050 zł - czytamy z wyjaśnień rzecznika prasowego PKW, Wojciecha Dąbrówki. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej możemy przeczytać o darowiznach, jakie otrzymał premier Mateusz Morawiecki w okresie od 15.06 do 15.07 w 2018 roku. Są to: medal z certyfikatem upamiętniający stulecie odzyskania niepodległości, drewniana płaskorzeźba, trójwymiarowy obraz, obrazy przedstawiające konie i kamienice, pióro Graf-von-Feber-Castell, kopie tradycyjnej macedońskiej broszki z XIX wieku, dwa luksusowe kieliszki do alkoholi "moser 1857" oraz rycinę mapy Wrocławia z XVIII wieku. Każda z wymienionych rzeczy przekracza wartość 1050 zł.

Mateusz Morawiecki ma z kim dzielić majątek. Co robią żona premiera i jego dzieci?

Ojcem obecnego premiera jest legenda opozycji za czasów PRL, marszałek senior Kornel Morawiecki. Jednak to jego matka Jadwiga stoi za wychowaniem syna. Swoją żonę, Iwonę, Mateusz Morawiecki poznał na studiach. Po uzyskaniu dyplomu magistra postanowili się pobrać. Morawieccy mają czwórkę dzieci. Dwoje z nich jest już dorosłych. 22-letnia Aleksandra studiuje finanse i zarządzanie w Warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, oraz zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. 21-letni Jeremiasz kształci się w Londynie na kierunku stosunki międzynarodowe. Dwójka młodszych dzieci to 7-letni Ignaś oraz chodząca do zerówki 6-letnia Madzia. Żona premiera poza zajmowaniem się domem prowadzi też własną działalność gospodarczą. Jak widać majątkiem premier Morawiecki ma się z kim dzielić. Patrząc także przez pryzmat wykształcenia dwójki dorosłych dzieci, można przypuszczać, iż będą one planować, by pójść w ślady ojca. Robi wrażenie?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koniec kłamstw o świetnym budżecie. W rzeczywistości mamy 10 MILIARDÓW deficytu w samym lipcu
  2. Zbigniew Ziobro już się nawet nie kryje z komunistycznymi zapędami. Będzie wywłaszczać przedsiębiorców
  3. Media oszukały. Kaczyńska wcale NIE urodziła córki, to wszystko ściema
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News