Maja Ostaszewska pierwszy raz o traumie z dzieciństwa. "Zrzucili mnie ze schodów"

Maja Ostaszewska pierwszy raz o traumie z dzieciństwa. "Zrzucili mnie ze schodów" Źródło: Fot. Instagram/Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest dziś jedną z najbardziej znanych i cenionych aktorek. Jej charakter kształtował się jednak w okresie dzieciństwa w niezbyt przyjaznych warunkach. Chociaż wielokrotnie padała ofiarą prześladowań oraz prób stygmatyzowania, nauczyła się przekształcać traumatyczne wspomnienia oraz doświadczenia w ogromną siłę.

Maja Ostaszewska od lat należy do grona największych gwiazd polskiego kina oraz telewizji. Artystka często angażuje się także w różnego rodzaju kampanie społeczne oraz stanowczo porusza tematy światopoglądowe i polityczne. Widzowie znają ją więc jako osobę otwartą, szczerą oraz przede wszystkim odważną.

Jakie dzieciństwo miała Maja Ostaszewska?

W czasie wywiadu, którego aktorka udzieliła dziennikarce Wirtualnej Polski na premierze filmu "7 uczuć", opowiedziała o czasach swego dzieciństwa. Jak sama zaznaczyła, miała bardzo wyrozumiałych, mądrych rodziców. Doskonale zajmowali się oni Ostaszewską oraz jej rodzeństwem, ucząc każdego dnia, że nie powinni się wstydzić być sobą bez względu na podejmowane decyzje. Jako że artystka wychowała się w buddyjskiej rodzinie, często doświadczała jednak niestety prześladowań ze strony rówieśników. - Jako dziewczynka niewpisująca się w szablon znany większości przeżyłam ciężkie chwile, ponieważ przeżyłam akty, powiedziałabym, dyskryminacji. Mam też taki incydent, kiedy dzieci mnie pobiły, zrzuciły ze schodów tylko dlatego, że nie chodziłam na religię i dlatego, że ubierałam się nieco inaczej. (...) To było dla mnie trudne. Kiedy byłam młodsza, dzieci straszyły mnie księdzem, piekłem, ponieważ nie chodziłam na religię jako jedyna w klasie. Doświadczyłam też takiej dziecięcej rozpaczy, dziecięcego przerażenia, bycia nieakceptowaną przez grupę. No ale miałam to szczęście, że miałam mądrych rodziców i oni to wszystko ze mną przepracowali - wyznała niezwykle szczerze Ostaszewska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak artystka poradziła się z prześladowaniami ze strony rówieśników?

- To moje bycie taką outsiderką przemieniło się potem w bycie liderką w grupie dziecięcej, ponieważ najpierw dzieci mnie odrzucały, a potem zaczynało im to imponować, więc bardzo szybko przekonałam się też o tym, że warto po prostu żyć w zgodzie z samą sobą, że warto mieć swoje zdanie, nawet jeśli nie podoba się to większości, no a przy okazji nauczyło mnie to takiego wyczulenia na nietolerancję, na złe, nieprzyjazne zachowanie wobec innych, tylko z takiego powodu, że nie rozumiemy tego, co sobą reprezentują, czy to w stroju, zachowaniu, czy poglądach - dodała otwarcie jedna z najpopularniejszych polskich aktorek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojciech Cejrowski ma plan. Będzie sprzedawał chleb z POŚWIĘCONEGO zboża!
  2. Anna Mucha zaatakowana przez byłego partnera! Publicznie ją poniżył
  3. Małgorzata Rozenek dzieci: Jej dwóch synów wyrasta na prawdziwych przystojniaków
  4. Myśleli, że uratowali zwykłe szczeniaki. Byli wstrząśnięci, kiedy okazało się czym są
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News