Kochały go miliony, 19 lat temu się zabił. Właśnie ujawniono nieznane fakty nt. jego śmierci

Kochały go miliony, 19 lat temu się zabił. Właśnie ujawniono nieznane fakty nt. jego śmierci

Magik, popularny raper i założyciel grup muzycznych Paktofonika i Kaliber 44 popełnił samobójstwo 19 lat temu w przerażających okolicznościach, wyskakując z okna mieszkania swojego katowickiego mieszkania. Podejrzeń w sprawie śmierci artysty było wiele, lecz dopiero prawie po dwóch dekadach od zdarzenia na komentarz zdecydował się bliski przyjaciel wykonawcy, który ujawnił, czemu właściwie artysta zdecydował się targnąć na swoje życie.

Magik jest jedną z największych ikon polskiego rapu. Piosenkarz i prekursor hip-hopu nagrał wiele przebojów, które na zawsze ukształtowały polską scenę muzyczną. Niestety, 19 lat temu artysta w młodym wieku 22 lat zdecydował się na popełnienie samobójstwa, które wstrząsnęło całym muzycznym środowiskiem w Polsce i po dziś wspominane jest z wielką grozą. Przyjaciel zmarłego, raper Wujek Samo Zło, zdecydował się wyjawić, co mogło stać za śmiercią Piotra Łuszcza. Te słowa mogą zmienić całe postrzeganie artysty.

Magik zmarł 19 lat temu. Wujek Samo Zło ujawnia, co mogło stać za śmiercią

Raper, który brał udział w nagraniu programu The Tic Talk, wspominał śmierć swojego przyjaciela sprzed 19 lat. Zdaniem muzyka, na decyzję o samobójstwie nałożyło się wiele czynników. W dużym stopniu było to niepowodzenie finansowe płyty „Kinematografia”, która po śmierci Magika została uznana za jedną z najważniejszych w historii polskiego rapu.

- Płyta się nie sprzedawała, on poświecił na to dużo swojego czasu, pieniędzy, liczył na jakiś zwrot i w pewnym momencie pętla na szyi mu się zacisnęła - mówi muzyk

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Narkotyki przeważyły o losie Magika?

Zdaniem Wujka Samo Zło, złe samopoczucie Magika po wydaniu "Kinematografii" spowodowane było także uzależnieniem od narkotyków, które miało niszczyć psychikę artysty. Na kilka tygodni przed śmiercią, Piotr Łuszcz miał zacząć brać tzw. "twarde narkotyki".

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

- Mi się wydaje, że tu był bardziej problem w uzależnieniu od amfetaminy niż od jointów. Alkohol też mocno wleciał w pewnym momencie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z ostatnich miesięcy życia Magika. Twarz bardzo wychudzona, czarno pod oczami. Takie rzeczy się od marihuanki nie robią. Oczywiście może palił jointy. Ktoś może wysnuć, że najpierw palił jointy, a potem zaczął walić speeda, a potem jeszcze inie daj Bóg wąchać klej - twierdzi Wujek Samo Zło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News