W jednym z programów TV Republika, Magdalena Ogórek podzieliła się swoją opinią dotyczącą islamu. Jej zdaniem szanse na porozumienie z wyznawcami religii Mahometa są zerowe. 

Podczas programu ‚Polityczna kawa’ rozmawiano temat ostatnich zamachów w Londynie oraz tego, w jaki sposób Europa może bronić się i walczyć z postępującym terroryzmem.

Magdalena Ogórek zwróciła uwagę na wszechobecną poprawność polityczną, która poważnie uniemożliwia podjęcie jakichkolwiek skutecznych działań na szeroką skalę.

Mamy do czynienia z paradygmatem poprawności politycznej, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, to się rozmija i ludzie to widzą – skwitowała Ogórek.

Jak mówi, dialog z islamem jest niemożliwy, a podjęcie rozmów, które proponują kanclerz Merkel i premier May są jałowe.

Nie możemy prowadzić otwartego dialogu z Islamem, jak to mówią Angela Merkel i Theresa May. Nie da się prowadzić otwartego dialogu z ideologią, która ma na celu utworzenie światowego kalifatu. Chciałabym z całą mocą podkreślić, że Islam nie jest ok, ponieważ jego wartości całkowicie kłócą się z tymi, które my, jako chrześcijanie, Polacy czy Europejczycy wierzymy – przekonuje.

– W tym momencie nie pytamy o to „czy będzie kolejny zamach”, ale pytamy „gdzie i kiedy będzie kolejny zamach”. Ta rzeczywistość jest niewiadoma, ale ten kryzys i falę zamachów trzeba powstrzymywać bez nagłego cięcia migracji, żeby to się nie nasiliło – dodaje.

...

Zobacz również