Przejmujący list Adamowicz. Odkryła wszystkie tajemnice, nie cofnie się

Przejmujący list Adamowicz. Odkryła wszystkie tajemnice, nie cofnie się Źródło: YouTube - Onet News

Magdalena Adamowicz zdaniem wielu osób doskonale pasuje do świata polityki, co sprawiło, że już niebawem kobieta wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wdowa po prezydencie Gdańska napisała przejmujący list otwarty do wszystkich obywateli naszego kraju.

Magdalena Adamowicz stała się jedną z twarzy kampanii Koalicji Europejskich przed nadchodzącymi wielkimi krokami wyborami do Parlamentu Europejskiego. Po śmierci męża kobieta uznała, że chciałaby kontynuować jego politykę i postanowiła kandydować z ramienia partii, z którą przez wiele lat współpracował Paweł Adamowicz. Wiele osób przewidywało taki scenariusz już kilka dni po zamachu na polityka.

Okazuje się, że Magdalena Adamowicz zamierza odważnie wejść w świat polityki. Dziś ukazał się list otwarty autorstwa kobiety, w którym znalazło się wiele ważnych słów na temat podstawowych założeń, jakimi ma zamiar się kierować. Nie obyło się bez wspomnienia o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Słowa wdowy po prezydencie Gdańska szybko zdobyły wielką popularność w mediach społecznościowych.

Magdalena Adamowicz napisała list otwarty

Przez wiele tygodni pojawiały się nowe plotki, które sugerowały, że Magdalena Adamowicz zdecyduje się skorzystać z propozycji Koalicji Europejskich. Dla zgromadzonych w niej ugrupowań obecność kobiety na liście jest doskonałym ruchem wizerunkowym, bowiem możemy być niemal pewni, że wdowa zdobędzie bardzo dużo głosów i zapewne dostanie się do Parlamentu Europejskiego. 

Wiadomość ta została potwierdzona dopiero kilka dni temu. Długo czekaliśmy na wypowiedź kobiety poświęconą jej planom na nadchodzącą kadencję, jednak wszystkie wątpliwości zostały rozwiane za sprawą listu otwartego. Udostępnił go na Twitterze jeden z dziennikarzy Radia ZET.

- Zdecydowałam się opublikować dziś ważny dla mnie list. Wkrótce jego treść powinna ukazać się w serwisach informacyjnych oraz mediach społecznościowych - pisała dziś z samego rana Magdalena Adamowicz na Twitterze. Niedługo potem pismo faktycznie ukazało się w Internecie.

Magdalena Adamowicz o planach na karierę polityczną

- Uznałam, że zamiast w domowym zaciszu podtrzymywać ból i żal, które noszę głęboko w sercu, będę publicznie nawoływać do powstrzymania fali nienawiści, jaka dotyka wiele osób. Chcę w ten sposób dodać otuchy tym wszystkim, którzy tak jak ja są przerażeni narastającą agresją w stosunkach między ludźmi, ale czują się bezradni - pisze w liście otwartym kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Im wszystkim chcę przypomnieć słowa Dickensa: Łzami nigdy nikt nie nakręcił zegarka, ani też nie puścił w ruch maszyny. Postanowiłam włączyć się do życia publicznego nie po to, aby poruszać sumienia ludzi swoimi łzami, lecz po to, aby wraz z innymi pokazać, że nie poddamy się logice nienawiści, nietolerancji i nieufności - dodaje Adamowicz. 

Wdowa po Pawle Adamowiczu znajdzie się na listach Koalicji Europejskiej i możemy być niemal pewni, że dostanie drugi numer na liście. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat

źródło: WP

Następny artykuł