Magdalena Adamowicz zaangażuje się w politykę? Wszystko by kontynuować dzieło męża

Magdalena Adamowicz zaangażuje się w politykę? Wszystko by kontynuować dzieło męża Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Magdalena Adamowicz miała otrzymać już kilka propozycji zaangażowania się w politykę. Wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska nie jest jednak przekonana co do tego pomysłu i sama nie wie, jak ma postąpić. Działacze sugerują jej, że powinna kontynuować dzieło męża.

Morderstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło polską klasą polityczną, która nie miała prawa spodziewać się podobnego aktu przemocy. Winą za tragedię natychmiast zaczęto przerzucać się na lewo i prawo, a sama Magdalena Adamowicz widzi ją w działaniach TVP i krytycznej wobec jej męża narracji stacji. Wdowa gościła wczoraj na antenie TVN24, gdzie sformułowała swoje zarzuty pod adresem stacji Jacka Kurskiego i jasno stwierdziła, że to stworzona przez nią nagonka przyczyniła się do dokonanego przez Stefana W. morderstwa. Dziś żona Pawła Adamowicza jest rozpoznawalna w całej Polsce i nie dziwi, że otrzymuje propozycje przystąpienia do polityki.

Sama Adamowicz nie wie jednak, co dokładnie o tym myśleć, szczególnie że zdaniem przyjaciół jest jeszcze w szoku po tragedii. Jak zachowa się wdowa po popularnym samorządowcu? Czy zgodzi się kontynuować jego dzieło, jak sugerują jej różne grupy wpływów?

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

W rozmowie z dziennikarzami Onetu, Adamowicz wyznała, że otrzymała już propozycję startu w wyborach do PE, które odbędą się już pod koniec maja tego roku. Wciąż jednak nie wiadomo, na czyjej liście miałaby zostać kandydatką. - Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego - powiedział. Wykluczyć można jednak z grona potencjalnych partii Platformę Obywatelską, która przed zeszłorocznymi wyborami samorządowymi wyparła się Pawła Adamowicza ze względu na ciążące na nim zarzuty malwersacji finansowych i wystawiła przeciw niemu własnego kandydata - Jarosława Wałęsę. - Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej - powiedział w tamtym roku cytowany przez NaTemat polityk PO. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Media spekulują jednak, że Magdalena Adamowicz może zgodzić się na ewentualną propozycję partii Roberta Biedronia, gdyż osobiście przyjaźni się z jego współpracowniczką i zastępczynią Krystyną Danilecką-Wojewódzką. - To póki, co są namowy przyjaciół, ale i sama Magdalena nie wie, co dalej, bo jest za wcześnie. Ona jest jeszcze w szoku. A po szoku przyjdzie dół, depresja. Musi być w coś zaangażowana, nie może zostać sama - powiedział "Faktowi" przyjaciel rodziny.

Śmierć Pawła Adamowicza

Rządzący od 1998 roku Paweł Adamowicz poświęcił wiele dla miasta, w tym swoje życie. Choć ciążyły na nim poważne zarzuty, z racji których opuściła go jego macierzysta partia, utrzymywał wysoką popularność i jako kandydat niezależny wygrał 21 października zeszłego roku kolejne wybory, które obszernie relacjonowaliśmy na Pikio.pl. 13 stycznia na scenę "Światełka do nieba" WOŚP, na której stał Adamowicz, wbiegł uzbrojony Stefan W. i zadał mu kilka ciosów nożem w okolice serca i aorty. Niestety pomimo reanimacji i pięciogodzinnej operacji nie udało się uratować jego życia. Zmarł 14 stycznia wczesnym popołudniem w wieku 63 lat. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Niesamowite! 16 MILIONÓW w puszcze WOŚP Adamowicza
  2. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  3. PiS rozwiał nadzieję na zawieszenie broni w Gdańsku. "Nie popieramy pani Dulkiewicz"
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
źródło: radiozet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News