Ujawnili coś więcej niż ukryte wielkie opłaty w restauracjach Gessler. Po "Kuchennych Rewolucjach" eksperci wyliczyli jej wszystko

Ujawnili coś więcej niż ukryte wielkie opłaty w restauracjach Gessler. Po "Kuchennych Rewolucjach" eksperci wyliczyli jej wszystko Źródło: Wikimedia Commons/eSerwis

Magda Gessler jakiś czas temu zaszokowała Polaków dodatkową opłatą w swoich restauracjach. Teraz eksperci ujawnili inny, poważny problem znanej restauratorki.

Magda Gessler, znana z programu Kuchenne rewolucje i prowadzenia sieci restauracji, jest niewątpliwie postacią kontrowersyjną. Ma wielu fanów, ale też spore grono osób niewierzących w jej talent kulinarny. Jednak teraz okazuje się, że to nie jest jej jedyny problem.

Magda Gessler musi się martwić nie tylko krytyką za dodatkowe opłaty

Nie tak dawno było głośno o dodatkowych opłatach "za serwis" w restauracjach Magdy Gessler. Okazało się, że do każdego rachunku dolicza 8% i dodaje do rachunku, jako opłata obsługi. Problem w tym, że nie wiadomo czy te pieniądze faktycznie trafiały do kelnerów, a niektórzy klienci nie wiedzieli, że serwis jest już w cenie. Ponadto dawanie napiwków jest w gestii gościa, nie są obowiązkowe (choć na pewno mile widziane).

To jednak niejedyny problem najsłynniejszej polskiej restauratorki. Eksperci wyliczyli jej wszystko, wykazując, że Polacy wydają bardzo mało na jedzenie w restauracjach. Zaledwie 3,6% naszego budżetu domowego wydajemy na stołowanie się "na mieście". Dla porównania, Brytyjczycy na restauracje i hotele wydają 27% domowego budżetu. To ujawnia brutalną prawdę o Magdzie Gessler.

Cała prawda o skutkach programu Kuchenne rewolucje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Magda Gessler w programie Kuchenne rewolucje pomaga w trudnej przemianie wielu lokalom. Jak sama restauratorka twierdzi, do wielu lokalów ludzie nie przychodzą, ze względu na kiepskie jedzenie czy wystrój. W rzeczywistości problem leży gdzie indziej: jeśli nie ma popytu, to nawet dobre lokale nie będą miały zagwarantowanych klientów. Przemiana restauracji nie musi wcale przynieść lepszych efektów. Zdaniem wielu jasno wskazuje to na przesadnie zabarwianie problemów restauracji przez Gessler. Jak zauważają internauci, skoro Polaków nie stać na częste jedzenie w restauracjach, to zmiana wystroju w restauracjach na niewiele się zda. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Problem leży głównie w tym, że społeczeństwo nie jest zbyt zamożne. Jak podaje Eurostat, 20,5% naszych dochodów przeznaczanym na dobra podstawowe, czyli na rachunki za prąd, mieszkanie itd. Co za tym idzie, zostaje nam niewiele pieniędzy na dobra luksusowe, a gotowanie w domu jest zwyczajnie tańsze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News