Prawda o kosmicznie drogich lodach Gessler ujawniona. Nic śmieszniejszego w te wakacje nie przeczytasz

Prawda o kosmicznie drogich lodach Gessler ujawniona. Nic śmieszniejszego w te wakacje nie przeczytasz Źródło: instagram.com/magdagessler_official/

Magda Gessler po tym, jak wypuściła na rynek własną markę lodów, jest pod ostrzałem mediów, donosów na policję i krytyki Polaków. Jak się okazało rodacy wcale nie są tak spragnieni wyrobów znanej restauratorki.

Magda Gessler chyba nie może cieszyć się zbytnim zyskiem na lodach, które z tak wielką fetą rozdawała na zachętę za darmo. Sonda wśród rozgrzanych letnim słońcem Polaków, spragnionych zimnych lodów, pokazuje brutalną prawdę.

Magda Gessler będzie musiała dołożyć do interesu?

Restauratorka ogłosiła wejście swojej marki na rynek już na początku czerwca. Chwaliła się, że te lody to jedyny taki przysmak na rynku, ponieważ są produkowane w oparciu o recepturę jej babci, która mieszkając na Sardynii miała wiele czasu, by nauczyć się jak robić idealne lody. Może i lody Magdy są idealne, ale cena już do idealnych nie należy.

Cena gałki tego przysmaku w jednym z warszawskich lokali wynosiła 9 złotych, następnie spadła do 7 złotych. O złotówkę taniej można je dostać we Wrocławiu. Jednak to nadal spora cena jak za gałkę lodów, które nie są nawet w dość wymyślnych smakach. Według jednego z internetowych sondaży, Polacy stwierdzili, że kompletnie nie opłaca im się płacić za gałkę loda więcej niż 5 złotych. Cena, którą proponuje Magda Gessler, przypadła do gustu jedynie 2% respondentów. Pokazuje to, że Gessler nie ma zbyt wielu klientów na co dzień, a Polacy są uprzedzeni do jej smakowitości.

Gałka lodów za 2-3 złote to często nieosiągalne marzenie wielu osób

Tylko 12% osób kupiłoby loda, którego gałka kosztowałaby od 4 do 5 złotych. To nadal dość mały odsetek kupujących. Idealną ceną byłaby możliwość kupowania gałek za 2-3 złote. Jednak należy mieć świadomość, że najczęściej ceny zaczynają się od 3,50 zł za gałkę, a w lokalnych lodziarniach, które oferują lody rzemieślnicze może być też drożej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że aż 20% osób, które oddały głos, chciałyby płacić złotówkę za zimny przysmak. Niestety nie ma chyba lodziarni, która oferuje tak niskie ceny. Należałoby się też zastanowić, czy lody za złotówkę byłyby tak dobrej jakości, jakiej kupujący chciałby się spodziewać. Również rosnące ceny żywności nie wpływają dobrze na portfele klientów - drożeje wszystko, nawet lody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Tragiczne informacje TVP z samego rana. Potwierdzono ofiarę śmiertelną akcji ratunkowej, wprowadzono trzydniową żałobę
  4. Marlena straciła męża przez raka. Gdy przyszła na jego pogrzeb usłyszała od teściowej najbardziej bolesne słowa
  5. Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy
  6. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News