Choroba zaatakowała szybko, cierpienie trwa miesiącami. Magda Gessler jest chora, ciężkie schorzenie dotyka również innych

Choroba zaatakowała szybko, cierpienie trwa miesiącami. Magda Gessler jest chora, ciężkie schorzenie dotyka również innych Źródło: youtube/TVN Style

Magda Gessler zmaga się ze straszną chorobą, która ma znaczący wpływ na jej życie codzienne. Niewielu zdaje sobie sprawę, że to ciężkie schorzenie dotyka także innych.

Magda Gessler regularnie bryluje na salonach, gości w programach telewizyjnych, udziela wywiadów i skrupulatnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych, za pośrednictwem których stara się utrzymać bliską więź z fanami. W każdym z tych miejsc restauratorka daje poznać się jako charyzmatyczna, przebojowa i zawsze uśmiechnięta osoba, która nie boi się szczerości. Gwiazda TVN stara się nie mówić o swoich problemach czy przykrych sytuacjach, z którymi się zmierzyła, jednak to właśnie niektóre z nich zmusiły ją do tego, by wyjawić jeszcze bardziej smutną prawdę. 

Magda Gessler cierpi miesiącami. Wszystko przez straszną chorobę 

Od wielu miesięcy, a nawet kilku lat, internauci zarzucają gospodyni "Kuchennych rewolucji", że ta nadużywa medycyny estetycznej, a widoczne na twarzy efekty, ich zdaniem, wcale nie są atrakcyjne. Celebrytka długo milczała, co jeszcze bardziej zaostrzało dyskusje tym bardziej, że u Magdy było widocznych coraz więcej zmian. W końcu wszechogarniająca krytyka zmusiła ją do tego, by zabrać głos i wyjawić, że wszystko jest wynikiem choroby, z jaką się zmaga. 

- Mam paraliż nerwu trójdzielnego. Gdy się uśmiecham, to po prostu część twarzy jest nieregularna i nierówna. Na zdjęciach wygląda to tak, jakbym coś robiła z twarzą. Ludzie myślą, że przyczyną jest jakieś sztuczne wypełnienie, a to po prostu skaza, z którą żyję. Naprawdę nie mam nic wypchanego! Mam więc taką twarz z powodu genów, ale też dlatego, że nie jestem najchudszą osobą na świecie. I ten tłuszczyk też robi swoje - wyznała swego czasu dla Faktu Magda Gessler.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ciężkie schorzenie dotyka również innych

Być może niewielu wie, czym tak naprawdę jest paraliż nerwu trójdzielnego, czyli inaczej twarzowego. Gdy w wyniku ostrego zapalenia nerwu, dochodzi do jego porażenia, mówi się wówczas o samoistnym obwodowym porażeniu. Przyczyną może być m.in. zakażenie wirusowe, alergia, uraz czy nowotwór czaszki. Pierwsze objawy pojawiają się szybko i niespodziewanie, a najczęściej atakują połowę twarzy. Chory może uskarżać się na bóle za uchem, brak kontroli nad mięśniami mimicznymi, niemożność zamknięcia oka, zmarszczenia czoła, a nawet wyszczerzenia zębów. Kącik wargi staje się opadnięty, a twarz ulega wygładzeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
2. Tragedia na północy Polski. Są ofiary śmiertelne

Leczenie jest mozolne i wyczerpujące, a powrót do pełnego zdrowia może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Najskuteczniejsze leczenie to to zapoczątkowane już w przeciągu 48 godzin od paraliżu. Najczęściej lekarze decydują się na zwalczanie problemu sterydami, a środkami pierwszego wyboru są kortykosteroidy lub niesteroidowe środki przeciwzapalne. Choroba może dotknąć każdego, choć najczęściej występuje u osób powyżej 60. roku życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważ 
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie
  4. Nie chcieli płacić księdzu za ślub. Wybrali "swaćbę" i wszystko kosztowało ich 100 zł
  5. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal

Źródło: super express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News