Szef MON miał przededniu Święta Wojska Polskiego okazję wygłosić długie i płomienne przemówienie. Wręczał wojskowym nagrody i wyróżnienia. Przy okazji złożył zaskakującą deklarację.

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. Dzień wcześniej Antoni Macierewicz rozdawał żołnierzom i pracownikom wojska nagrody i awanse. Przy okazji zapowiedział, że w centrum Warszawy powstanie coś, czego nikt się nie spodziewał.

– Prędzej czy później w Warszawie, w jej centrum musi powstać kolumna chwały Wojska Polskiego – powiedział Macierewicz.

Minister obrony uznał, że w stolicy brakuje pomników, które upamiętniałyby „bohaterstwo polskiego żołnierza w walce z bolszewikami”. Dodał również, że „naród musi dać wyraz wielkości żołnierza polskiego, jego poświęceniu, jego chwale, jego determinacji, jego bohaterstwu”.

Przy okazji obchodów Macierewicz wyraził swoją opinię na temat polskiej gospodarki. Źródła jej poprawy upatruje w… patriotyzmie.

Cud? Nie, to polityka narodowa, oparta na patriotyzmie i interesie narodowym. Ale nie zda się to na nic, jeżeli nie będzie dobrze przygotowanej kadry oficerów i podoficerów zdolnych i gotowych ten program realizować – mówił szef MON.

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również