W ostatnich tygodniach zauważyć można znaczący spadek aktywności Antoniego Macierewicza w mediach. Jak przyznają w kuluarach politycy PiS, wycofanie szefa MON na boczny tor jest celowym zabiegiem władz partii.

Mimo odrzucenia przez sejm kolejnego wniosku o wotum nieufności wobec Macierewicza wygląda na to, że jego pozycja wcale nie jest tak pewna, jak mogłoby się wydawać. Jak przyznają anonimowo jego partyjni koledzy, szef MON między innymi za sprawą Bartłomieja Misiewicza przyniósł ogromne straty wizerunkowe Prawu i Sprawiedliwości.

Minister popełnił kilka błędów, które z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa są nieistotne, a które przysłoniły jego sukcesy i wyrządziły szkody partii – mówi jeden z polityków PiS.

Władze partii na czele z samym Jarosławem Kaczyńskim mają być wściekli tym, jak działania Macierewicza do spółki z Misiewiczem przysłoniły sukcesy obozu władzy. To właśnie, dlatego szef MON został zmuszony do wycofaniu się z blasków reflektorów, a w partyjnych kuluarach coraz częściej mówi się o jego dymisji.

Cenię dokonania ministra Macierewicza, zarówno te z przeszłości, jak i obecne w roli szefa MON. Naraził nas jednak na poważne straty wizerunkowe. Myślę, że minister wykorzystał limit błędów – mówi anonimowo jeden z polityków PiS.

...

Zobacz również

Zobacz również