Antoni Macierewicz wystąpił wczoraj wieczorem na antenie Radia Maryja. Minister obrony narodowej stwierdził, że zderzenie polskiego i rosyjskiego statku nigdy nie miało miejsca. To prowokacja – mówił. Według Macierewicza, będą kolejne.

Macierewicz przemawiał między innymi na temat Amerykanów, którzy zdecydowali się rozmieścić w naszym regionie ciężką brygadę. Odrębną kwestią są rokowania z NATO jako całością dotyczące kolejnej brygady. – dodał

   – Nic dziwnego, że w trakcie tych negocjacji coraz częściej mamy do czynienia z prowokacjami rosyjskimi. […] Takich prowokacji (chodzi m. in. o bliski przelot rosyjskich samolotów nad amerykańskim niszczycielem – przyp. red.) wówczas było trzy, wszystkie były niebezpieczne, wszystkie sprawiały wrażenie ataku czy możliwości ataku rosyjskich samolotów na polskie i amerykańskie jednostki – mówił minister.

REN TV, podało w czwartek informację, jakoby rosyjski „Krasnodar” i polski „Orzeł” miały zderzyć się w pobliżu Cieśninie Pilawskiej. Te wiadomości zostały jednak zdementowane przez polskie wojsko.

Tym razem kształt jej (prowkacji – przyp. red.) jest odwrotny, ale efekt ma być taki sam.  Polska ma być przedstawiana jako czynnik nieobliczalny, niepewny, łamiący i burzący pokój światowy.

W opinii ministra Macierewicza nie tylko Rosjanie są zagrożeniem, ale i opozycja, która jest gotowa „włączyć się w ten chór”.

źródło: wp

...

Zobacz również

Zobacz również