Przyszły szef resortu obrony narodowej, Antoni Macierewicz, oświadczył w rozmowie w TVP Info, że Polska nie przyjmie imigrantów z Bliskiego Wschodu. To efekt ostatnich wydarzeń we Francji. 

– Jest to działanie, które nie będzie w Polsce kontynuowane – powiedział Macierewicz o przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Jak podkreślił przyszły minister w rządzie PiS, Każdy musi teraz ocenić, jak wielkim błędem jest próba osiedlania dużych zbiorowości islamskich imigrantów w Polsce.

Macierewicz zaznaczył, że również stan naszych służb specjalnych – który według niego jest tragiczny – nie pozwala na skuteczną selekcję imigrantów i eliminację potencjalnych terrorystów przez co zapewnienie bezpieczeństwa Polakom byłoby niemożliwe.

W nocy z piątku na sobotę w stolicy Francji doszło do zmasowanego ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez członków tzw. Państwa Islamskiego. W kilka atakach, które odbyły się niemal jednocześnie zginęło blisko 130 osób. Część z zamachowców dotarła do Francji jako „uchodźcy” z ogarniętej wojną domową Syrii.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również