Jest NOWA posada Macierewicza. Nie będzie już ministrem, a kimś ważniejszym!

Jest NOWA posada Macierewicza. Nie będzie już ministrem, a kimś ważniejszym!

Rekonstrukcja rządu nadchodzi wielkimi krokami. Chodzą słuchy, że największy sojusznik Jarosława Kaczyńskiego, czyli Antonii Macierewicz nie będzie dłużej ministrem obrony narodowej. Podejrzewa się, że czeka go ważniejsza posada.

Minister obronny narodowej może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Od dłuższego czasu media i politycy spekulują na temat jego przyszłości w resorcie. Wszyscy myśleli, że Jarosław Kaczyński odstawi Macierewicza na bok, jednak pogłoski mówią, że ma dla niego zupełnie inną funkcję w państwie. Jak podaje dziennik "Fakt", pewne jest, że Antonii Macierewicz opuści MON. Jego miejsce może zająć obecny wiceminister, Michał Dworczyk. Gazeta tłumaczy te doniesienia faktem, że bardzo często widuje się go na rozmowach w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Sam wiceminister dementuje te plotki i mówi, że nie ma takiego tematu. ZOBACZ TAKŻE: WIEDŹMIN OPANOWAŁ MON. MACIEREWICZ MA NOWEGO PRZYBOCZNEGO Dziennik donosi również, że w Ministerstwie Obrony Narodowej nikt nie ma zamiaru bronić Macierewicza i jego stołka. Sam Jarosław Kaczyński nie widzi szans na porozumienie między prezydentem a ministrem. Co więcej, zdaje sobie sprawę, że jest to lider "elektoratu smoleńskiego", który wynosi około 10% wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości, więc nie może o nim po prostu zapomnieć.

Druga osoba w państwie

Jak podaje "Fakt", w partii mówi się o tym, że Macierewicz dostanie znacznie lepszą posadę. Posłowie debatują czy przypadkiem obecny szef MON może zostać marszałkiem sejmu. De facto byłby wtedy 2 osobą w państwie, a taka decyzja pokazałaby, że Jarosław Kaczyński dalej ufa Macierewiczowi. ZOBACZ TAKŻE: CÓRKA MACIEREWICZA DOSTAŁA PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH OD RZĄDU Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza odstawić szefa Ministerstwa Obrony Narodowej na boczny tor. Nie wiadomo jeszcze do końca, kogo będzie dotyczyła rekonstrukcja i co czeka ministrów po dymisji. Spekuluje się, że prócz Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza, Kaczyński wymienić ma także ministra zdrowia Radziwiłła, ministra środowiska Szyszko czy ministra spraw zagranicznych Waszczykowskiego. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News