Maciej Kuroń zmarł nagle w Boże Narodzenie. Niedowierzanie, że minęło już 11 lat od tragedii

Maciej Kuroń zmarł nagle w Boże Narodzenie. Niedowierzanie, że minęło już 11 lat od tragedii Źródło: wikipedia.com/Nx8220

Maciej Kuroń zmarł przed 11 laty niespodziewaną śmiercią w swoim domu w Izabelinie. Powodem śmierci kucharza i syna Jacka Kuronia było nagłe pojawienie się ciężkiej niewydolności krążenia. Ta śmierć byla informacją, która wstrząsnęła całą Polska.

Maciej Kuroń przez wiele lat prowadził bardzo lubiane programy kulinarne w wielu stacjach telewizyjnych. Syn popularnego działacza Solidarności był jedną z najbardziej lubianych i serdecznych postaci polskiego show-biznesu, a niektórzy uznawali go za większego kulinarnego specjalistę od Roberta Makłowicza czy Roberta Sowy. Jego śmierć przed 11 laty wstrząsnęła całą Polską. Nikt nie mógł się spodziewać odejścia tak zdolnego prezentera, który znajdował się u szczytu swojej kariery.

Maciej Kuroń zmarł 11 lat temu. Cała Polska żyła tą tragedią

Informacje o śmierci Kuronia z samego początku pojawiły się na jego stronie internetowej. Ta informacja, która pojawiła się w trakcie świąt Bożego Narodzenia, wstrząsnęła wszystkimi fanami polskiego show-biznesu, którzy nie spodziewali się odejścia lubianego prezentera.

- Odszedł w domu, który stworzył, wśród najbliższych, których ukochał. Wszystko stało się tak nagle - taki wpis pojawił się na stronie internetowej Macieja Kuronia w kilka godzin po jego śmierci.

Menadżerka gwiazdora telewizji TVN potwierdziła, że napis na stronie internetowej nie jest żartem.

- Wszyscy pamiętają Macieja jako wspaniałego człowieka, który miał przede wszystkim ogromne serce. On kochał ludzi, świat i odszedł z przekonaniem, że nikogo nie wolno skrzywdzić. Był nie tylko autorytetem kulinarnym, był również autorytetem na życie dla swoich dzieci i dla swojej żony – mówiła Małgorzata Weremczuk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kuroń spoczął na Powązkach

Prezenter kulinarny został pochowany w grobie, w którym pochowana jest jego matka - Grażyna. Do pogrzebu doszło 7 stycznia 2009 roku, a przy rodzinnym nagrobku tłoczyło się wielu fanów i gwiazd telewizji.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Mama Zenka Martyniuka niespodziewanie złapała za mikrofon na antenie TVP. Niezwykłe wydarzenia na scenie

Prezenter w dniu pogrzebu został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za zaangażowanie w kształtowanie społecznych postaw Polaków".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Świąteczne zdjęcie Basi Kurdej-Szatan rozkłada na łopatki. Jej twarz uległa dziwnym zmianom
  4. Wielkie nieszczęście w programie Dowbor. Sceny na cmentarzu powaliły na kolana
  5. Wiśniewski nagle przerwał piosenkę na żywo. Powiedział Martyniukowi w twarz kilka słów prawdy

źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News