Granica węgiersko-serbska
Wiadomości Pikio - 10 Września 2015

Macedonia chce odgraniczyć się murem. Władze kraju idą w ślady Orbana

Władze Macedonii mają spory problem z zalewającymi ich kraj imigrantami. Dziennie przez państwo przetacza się kilka tysięcy ludzi. Receptę na problem imigracji upatrują w budowie muru granicznego.

W związku z tym, że Macedonia jest dla imigrantów krajem tranzytowym, dziennie przez całe państwo przewijają się masy uchodźców. Jest to nie lada problem dla tak małego kraju. Jednak władze mają już pomysł na rozwiązanie go. Chcą zastosować te środki, które już sprawdzono na Węgrzech. O pomyśle budowy muru mówił Nikola Poposki, minister spraw zagranicznych Macedonii, w jednym z wywiadów. Orzekł, że takie rozwiązanie ma pomóc w uszczelnianiu granicy Unii Europejskiej i rejestrowaniu napływających do kraju uchodźców. Budowla miałaby stanąć najprawdopodobniej na granicy z Grecją. Szef macedońskiego MSZ stwierdził, że może nie skończyć się tylko na samym murze. Niewykluczone jest też obstawienie granic wojskiem: "Jeśli mamy brać poważnie to, o co prosi nas Europa, będzie to potrzebne i nam. Albo żołnierze, albo mur, albo jedno i drugie".Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.infopt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News