Ma 4 lata, a wygląda jak starzec. Inne dzieci się go boją (video)

Ma 4 lata, a wygląda jak starzec. Inne dzieci się go boją (video) Źródło: fot. youtube.com/ whatevvervideos

Czteroletni Bayezid Hossain cierpi na wyjątkowo rzadką chorobę, w wyniku której jego ciało starzeje się w ekspresowym tempie. Wygląd chłopca przeraża inne dzieci, a także dorosłych, dlatego nie może on chodzić do szkoły tak jak jego rówieśnicy. 

Pochodzący małej bangladeskiej wioski, Bayezid Hossain cierpi na jedną z najrzadszych chorób na świecie - progerię. Ciało chłopca starzeje się w ekspresowym tempie przez co wygląda jak starzec. Średni wiek do jakiego dożywają osoby cierpiące na tą chorobę to 13 lat. Umierają głównie na choroby związane z sercem. Czterolatek dodatkowo ma problemy z nerkami i wątrobą.

Na nieszczęście czterolatka, mieszka on w bardzo małej wiosce gdzie mieszkańcy nie mają pojęcia czym jest ta choroba. Przez to jest uważany za dziwadło i dorośli oraz dzieci boją się go i unikają.

Bayezid mimo ponadprzeciętnej inteligencji nie może również chodzić do szkoły, ponieważ naraziłby się tym samym na szykany ze strony swoich rówieśników.

Chłopiec mimo ciężkiej choroby nie traci jednak wiary w życie. Większość czasu spędza na zabawie ze swoją matką i ojcem, z którym często gra w piłkę nożną. Jednym z jego ulubionych zajęć jest jedzenie przygotowanych przez matkę posiłków, które uważa za najsmaczniejsze na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=yyXqIEfUFSw https://www.youtube.com/watch?v=KJ7L0xrRTbg https://www.youtube.com/watch?v=26Tuw_3yHF0 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh, źródło: cover asia press Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News