Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej

Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej Źródło: Pikio.pl

Łukasz Szumowski zapowiedział, że prawdopodobnie Polskę czeka druga fala zachorowań z powodu koronawirusa. Minister zdrowia zdradził również, ilu obywateli do tej pory zachorowało na Covid-19. Liczba jest szokująca.

Łukasz Szumowski w wywiadzie dla PAP zapowiedział, że Polacy muszą przygotować się na drugą falę zakażeń koronawirusem. Przy okazji minister zdrowia zdradził, ilu obywateli do tej pory zachorowało na COVID-19. Dane znacznie różnią się od raportów Ministerstwa Zdrowia.

Łukasz Szumowski ostrzega przed drugą falą zachorowań

W marcu 2020 roku pandemia koronawirusa sparaliżowała niemal cały świat, w tym Polskę. W kraju wprowadzono surowe obostrzenia sanitarne, mające na celu powstrzymanie dynamicznej ekspansji groźnego wirusa. Wszystko po to, by nie doprowadzić do sytuacji w państwie, w której liczba chorych przekroczyłaby możliwości krajowego systemu ochrony zdrowia.

Łukasz Szumowski udzielił niedawno wywiadu dziennikarzom PAP. Szef resortu zdrowa zapowiedział, że Polacy powinni przygotować się na drugą falę epidemii, która może wybuchnąć jesienią. Przy okazji zdradził, ilu Polaków tak naprawdę zachorowało do tej pory na COVID-19.

- Ze wstępnych danych wynika, że 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, co znaczy, że taka część populacji miała kontakt z wirusem - przekazał Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski zdradził ilu Polaków zachorowało na COVID-19

Jak obliczyło Antyradio.pl, ze słów szefa resortu zdrowia wynika, że  COVID-19 do tej pory mogło przechorować nawet 600 000 Polaków, bo właśnie tyle obecnie wynosi 1,5 proc. polskiego społeczeństwa. Dane te znacznie różnią się od oficjalnych informacji, przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia.  Do tej pory resort przekazał, że na terenie naszego kraju potwierdzono 42 038 zachorowań, w tym 31 997 pacjentów wyzdrowiało, a 1655 osób zmarło.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci

2. 20 lat temu Ivan Komarenko był na szczycie. Smutny upadek, wiemy czym się dziś zajmuje

3. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia

Większość chorych przechodzi chorobę bezobjawowo, dlatego często nie zdaje sobie sprawy z zakażenia i może narażać na niebezpieczeństwo inne osoby. Ważne jest, by nie ignorować zagrożenia i nie rezygnować z przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju
  3. Polsat nie ma litości dla TVP i TVN. Wieczorem pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
  5. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Wypaliła prawdę o tragedii uczestników, nie mieści się w głowie
  6. Uwaga, już się zaczęło. Rusza rejestracja o bony turystyczne
  7. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
  8. Szymon odpalił grilla z Lidla na balkonie. Nie mógł przewidzieć jednej rzeczy, wystarczyło kilkanaście minut
  9. Andrzej Duda przyłapany. Myślał, że nikt nie widzi, co robi przed swoją willą w Krakowie

Źródło: Antyradio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News