Ostateczna decyzja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o bezwzględny zakaz w konkretnych regionach

Ostateczna decyzja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o bezwzględny zakaz w konkretnych regionach Źródło: Beata Zawadzka/East News

Łukasz Szumowski już dziś podejmie ostateczną decyzję w sprawie wyborów prezydenckich. Minister zdrowia zadecyduje, w których regionach Polski zostanie wprowadzony bezwzględny zakaz oddawania głosów stacjonarnie. Wiadomo już, jakie dane będą brane pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

Łukasz Szumowski już dziś przekaże swoje rekomendacje w sprawie wyborów prezydenckich, które odbędą się 28 czerwca. Minister podejmie decyzję, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną niemożliwe będzie oddanie głosu stacjonarne.

Łukasz Szumowski podejmie decyzję w sprawie zakazu głosowania stacjonarnego

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekaże w piątek swoje rekomendacje dotyczące tego, gdzie z uwagi na sytuację epidemiczną wybory mogą odbyć się tylko w formie korespondencyjnej - podał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz dodał, że już dziś w piątek odbędzie się posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej. Podczas tego spotkania zaopiniowany zostanie wniosek, który złożył Łukasz Szumowski w sprawie głosowania korespondencyjnego w niektórych rejonach. 

- Dziś minister przedstawi rekomendację co do możliwości wprowadzenia obowiązkowego głosowania w gminach, w których standardowa forma głosowania mogłaby doprowadzić do wzrostu zachorowań. Decyzja zapadnie na podstawie analizy dotychczasowej zapadalności i transmisji wirusa oraz predykcji na najbliższe dni - dodał Wojciech Andrusiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Łukasz Szumowski zapowiada wybory korespondencyjne nie tylko na Śląsku

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem wciąż pojawia się na Śląsku. Łukasz Szumowski już wcześniej przekazywał, że może być to jeden z rejonów, w których niemożliwe będzie oddanie głosu w wyborach prezydenckich stacjonarnie. 

- Na pewno kilka gmin będzie takich, które mają bardzo wysokie te liczby. Natomiast nie przewiduję, by była to duża ilość. One są w różnych województwach: śląskim, łódzkim czy wielkopolskim. Jest kilka tych województw, gdzie są gminy, które mają wysokie wskaźniki - przekazał dziś na antenie Radia WNET Łukasz Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Choroba nowotworowa okazała się nie do pokonania. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci, miliony fanów pogrążone w żałobie

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Łukasz Szumowski zaznaczył, że decyzja o wyłączeniu danych regionów kraju z możliwości głosowania stacjonarnego, będzie zależeć od trzech czynników. Pierwszym z nich jest liczba nowych zachorowań, drugą - liczba aktywnych chory, a trzecią - liczba osób objętych izolacją i kwarantanną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Internauci nie mogą się opamiętać. Wyciekło zdjęcie z nastoletnią córką Wiśniewskiego, powala
  4. Sebastian wykorzystywał chorą na raka 7-latkę. Prokuratura po raz kolejny wkroczyła do akcji
  5. Szykuje się nowe 500 plus. Prezydent przedstawił, jak będzie wyglądać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

źródło: Polsat News, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News