Łukasz Szumowski ma nowe zajęcie
Pikio.pl
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robi

Łukasz Szumowski przed kilkoma miesiącami złożył dymisję ze stanowiska Ministra Zdrowia. Od tej pory były szef resortu nie pojawia się w mediach i unika wystąpień publicznych. Okazuje się, że jest to spowodowane faktem, że pochłonęły go nowe obowiązki zawodowe. Media obiegły niesamowite doniesienia. Łukasz Szumowski został przedsiębiorcą.

Łukasz Szumowski, jak wynika z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, w poniedziałek, 9 listopada, założył własną działalność gospodarczą. Dwa dni później otrzymał Numer Identyfikacji Podatkowej. Pracę jako przedsiębiorca rozpocznie 1 grudnia. Będzie prowadził jednoosobową działalność gospodarczą obejmującą "specjalistyczną praktykę lekarską".

Ujawniono największą wylęgarnię koronawirusa w Polsce. Ujawniono największą wylęgarnię koronawirusa w Polsce. "Tam trzeba testować wszystkich"Czytaj dalej

Łukasz Szumowski został przedsiębiorcą

Łukasz Szumowski, po zakończeniu kariery politycznej, postanowił sformalizować swój status jako lekarza. Już we wrześniu zapowiadał, że planuje powrót do pracy w gabinecie kardiologicznym. Wciąż miał pozostawać posłem, co wiąże się z aktywnością w przestrzeni publicznej.

- Wracam do kliniki i pracy klinicznej. Będę kierował placówką w Aninie. Zamierzam przeprowadzać zabiegi. Nadal jestem posłem. Będę funkcjonował w przestrzeni publicznej. Nigdzie nie uciekam - zapowiadał były minister zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

To nie pierwszy raz, kiedy Łukasz Szumowski zakłada działalność gospodarczą. Jego pierwsza firma, która została założona w 2001 roku, nosiła nazwę "Medical Consulting Łukasz Szumowski" i obejmowała specjalistyczną praktykę lekarską. Swoje funkcjonowanie zakończyła w listopadzie 2016 roku, kiedy to były minister zdrowia został wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego w resorcie kierowanym przez Jarosława Gowina.

Łukasz Szumowski z wykształcenia jest kardiologiem-elektrofizjologiem i profesorem nauk medycznych. Swoje życie zawodowe związał z Instytutem Kardiologii w Warszawie. Pracę w tym miejscu rozpoczął w 1998 roku. W latach 2004-2011 był kierownikiem Pracowni Elektrofizjologii i zasiadał w radzie naukowej instytutu. Od 2011 pełnił funkcję kierownika Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca, a sześć lat później został wiceprzewodniczącym rady naukowej Instytutu Kardiologii.

Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się ze zmianami w wynagrodzeniu byłego ministra zdrowia jako posła. Od grudnia Łukasz Szumowski będzie otrzymywał jedynie poselską, nieopodatkowaną dietę wynoszącą 25 procent uposażenia. Obecnie wynosi ona 2505,20 zł brutto. Były minister straci uposażenie w wysokości 8016,70 zł brutto.

Według przepisów nie przysługuje ono posłom prowadzącym działalność gospodarczą samodzielnie lub wspólnie z innymi osobami. Nie oznacza to jednak, że Łukasz Szumowski poniesie straty finansowe. Jako lekarz zarabiał zdecydowanie więcej niż w czasie pracy w Ministerstwie Zdrowia.

- Nie ma co ukrywać, że to co zarabiałem przed wejściem do rządu, to była kwota większa niż obecnie w Ministerstwie Zdrowia, tj. 20-30 tys. zł - mówił niegdyś w rozmowie z "Super Expressem".

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Wyciekło zdjęcie Andrzeja Grabowskiego z młodości. Widok wprost odbiera mowę, kobiety za nim szalały

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Były minister zdrowia potwierdził doniesienia na temat swojego powrotu do zawodu. Wspomniał również, że planuje wypełnienie zobowiązań, które zaniedbał w trakcie ostatnich miesięcy. Chce skupić się przede wszystkim na zadaniach, które stoją przed nim na drodze poselskiej.

- Będę pracował normalnie u siebie w instytucie, klinice jako lekarz. Do końca kadencji oczywiście jestem posłem, powinienem zostać posłem i będę mógł się skupić w ogóle w tej chwili na moim okręgu, dlatego że do tej pory jako minister, szczególnie w okresie koronawirusa, muszę powiedzieć, że te swoje poselskie obowiązki, czyli wizyty w regionie, rozmowy z ludźmi, mocno zaniedbałem - potwierdził Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Używasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błąd
  7. Zacznie się 5 grudnia. Ważna zmiana przepisów dla kierowców
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News