Szumowski nie mógł dłużej milczeć. Minister wydał nagły komunikat ws. II tury wyborów

Szumowski nie mógł dłużej milczeć. Minister wydał nagły komunikat ws. II tury wyborów Źródło: Jan Bielecki/East News

Łukasz Szumowski musiał przerwać milczenie. Wydał oficjalny komunikat dotyczący II tury wyborów. Bardzo ważne informacje obiegły media, dotyczą wszystkich Polaków.

Łukasz Szumowski zapowiadał jakiś czas temu znaczące zmiany w kwestii II tury wyborów, która zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej głosowania, tym więcej emocji w opinii publicznej. Teraz minister zdrowia postanowił zabrać głos i wydać stanowczy komunikat w sprawie najbliższej niedzieli. Co czeka Polaków?

Łukasz Szumowski wydał nagły komunikat w sprawie II tury wyborów 

II tura wyborów coraz bliżej. Do 12 lipca zostały zaledwie dwa dni, dlatego jeszcze dziś, w piątek 10 lipca, kandydaci na prezydenta starają się wykorzystać jak najlepiej czas przed ciszą wyborczą, by przekonać do siebie społeczeństwo. Tymczasem w opinii publicznej znów narosły dyskusje dotyczące tego, jak będzie wyglądać kolejne głosowanie. Po I turze minister zdrowia zapowiadał bowiem, że zajdą znaczące zmiany. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chodziło o kobiety w ciąży, osoby starsze i niepełnosprawne, które miały być wpuszczane poza kolejką, by nie czekać w kolejce, co może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Już kilka dni później Łukasz Szumowski wszystko potwierdził, a teraz, cytowany na Twitterze przez PAP, oficjalnie zapewnił, że głosowanie w II turze będzie w pełni bezpieczne dla zdrowia wszystkich, a także że zgodnie z wcześniejszymi planami, wymienione wyżej grupy osób będą mogły głosować poza kolejką. 

- Głosowanie w II turze jest bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Komisje mają zapewniony sprzęt ochronny, dodatkowo wprowadziliśmy pierwszeństwo wejścia do lokali dla osób starszych, z małymi dziećmi, niepełnosprawnością i kobiet w ciąży - mówił dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

Należy pamiętać, że w czasie głosowania obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa, a w czasie stania w kolejce - zachowanie bezpiecznego odstępu około 2 metrów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Joanna Jędrzejczyk w bikini. Wojowniczka pokazała gorące zdjęcie z sauny (FOTO)
  3. Klientka nagle wpada w furię w sklepie, kamery wszystko nagrały. Powód zwala z nóg
  4. Relacja naocznego świadka trąby powietrznej w Ustroniu zwala z nóg. Była w samym centrum wydarzeń
  5. Prawie nikt nie wierzy, że na zdjęciu jest pies. Większość osób poddaje się po 20 sekundach
  6. Kinga Duda wróciła do kraju. Zrobili jej zdjęcie, uwagę przykuła jedna rzecz

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News