Szumowski postawił sprawę jasno, pojawił się ważny apel. Chodzi o noszenie maseczki w jednej konkretnej sytuacji

Szumowski postawił sprawę jasno, pojawił się ważny apel. Chodzi o noszenie maseczki w jednej konkretnej sytuacji Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Łukasz Szumowski jest częstym gościem dziennikarzy, sam także chętnie zwołuje konferencje prasowe, na których tłumaczy decyzje podejmowane przez jego resort. W obliczu epidemii minister stanął przed wielkim wyzwaniem, a kontrowersje związane z tym, jak sobie poradził, nie milkną. Tym razem Łukasz Szumowski zdecydował się zaapelować do wszystkich Polaków, sprawa dotyczy maseczek w jednej, konkretnej sytuacji.

Łukasz Szumowski oraz Ministerstwo Zdrowia nie ustają w zbieraniu informacji na temat nowych zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem. Chociaż coraz więcej rzeczy wraca do rzeczywistości sprzed epidemii, należy pamiętać, że zagrożenie jeszcze nie minęło i to właśnie dlatego minister zdecydował się zwrócić do Polaków.

Łukasz Szumowski wypowiedział się jasno w kwestii chodzenia w maseczkach

Łukasz Szumowski był gościem programu "Newsroom" emitowanym przez Wirtualną Polskę i to właśnie tam pytany przez dziennikarza o zbliżający się długi weekend oraz święto Bożego Ciała, podał odpowiedź, która nie pozostawia pola do interpretacji. Istnieje ryzyko, że znoszenie kolejnych obostrzeń przez rządzących pozwoliło ludziom zapomnieć, że koronawirus wciąż zakaża i stanowi ogromne zagrożenie. Masowy udział w procesjach może spowodować, że SARS-CoV-2 będzie mógł łatwiej przenieść się między uczestnikami obchodów Bożego Ciała. Łukasz Szumowski zdecydował się jasno określić zasady, jakimi powinni kierować się wierni, mówił także o maseczkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kiedy należy nosić maseczkę?

Minister Zdrowia swoje słowa skierował nie tylko do wiernych chcących wziąć udział w procesjach, ale także do duchownych odpowiedzialnych za ich organizację. To właśnie od działań podjętych przez proboszczów może wiele zależeć.

- Apel do kościołów, aby robiły częstsze procesje w mniejszych grupach, a do wiernych o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo - mówił w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Wirtualnej Polski Łukasz Szumowski. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce nadal jest niejasna i pomimo otwierania kolejnych miejsc należy bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów. Szef resortu zdrowia ocenił także działania kościołów w czasie największej fali zachorowań.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW ostrzega 11 województw, ogłoszono stan zagrożenia życia i zdrowia. Gwałtowne burze z gradem uderzą w Polskę

2. Andrzej Duda ma wielki plan. Zapowiada poważne zmiany w służbie zdrowia

Konieczne jest kierowanie się rozsądkiem

- Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych - zaapelował do wszystkich wiernych oraz duchownych Łukasz Szumowski. Czas pokaże czy obywatele i hierarchowie kościelni skorzystają z rad ministra zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego problemu
  2. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?
  3. Ogromne zmiany dot. bonów turystycznych. Prezydent już potwierdził, wiele osób łapie się za głowy
  4. Mało kto wie o nowych przepisach, ustawa już na biurku prezydenta. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Biedronka wyczuła moment, już jutro będzie rozdawać uwielbiany napój Polaków za darmo. Jest jeden, mały haczyk
  6. Zenek Martyniuk otrzymał smutną wiadomość. Niestety, nic nie da się zrobić

Źródło: Money WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News