Łukasz Szumowski fatalne informacje
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 6 Maja 2020

Fatalne informacje dla Polaków. Szumowski zapowiedział zasadę trzech "i", będzie obowiązywać nawet półtora roku

Niedawno Łukasz Szumowski przybliżył Polakom wizję tego, jak będzie wyglądała tzw. nowa normalność. Pandemia koronawirusa wymusi funkcjonowanie według nowych zasad jeszcze przez wiele miesięcy. Jedną z nich jest zasada trzech "i", którą wyjaśnił minister zdrowia. Apel Szumowskiego przekazał portal Gazeta.pl. Chociaż Polacy mogą nie być zadowoleni z prognozy, wymaga tego obecna wyjątkowa sytuacja.

Łukasz Szumowski przedstawił przewidywania, co do tego, jak będziemy musieli funkcjonować w tzw. nowej normalności. Chociaż rząd stopniowo wprowadza kolejne etapy łagodzenia obostrzeń, niektóre z wymogów będą obowiązywały nas jeszcze przez kilka miesięcy. Nawet w przypadku otwarcia wszystkich instytucji kultury oraz punktów usługowych, nie wrócimy jeszcze do normalności znanej nam sprzed pandemii.

ObrazekPopatrz i natychmiast powiedz co widzisz na obrazku. Odpowiedź ujawnia najbardziej skrywaną prawdę na twój tematCzytaj dalej

Łukasz Szumowski przekazał wytyczne, co do tego, jak powinniśmy zachowywać się w ciągu najbliższych miesięcy. Jak wiemy, 4 maja w życie weszły kolejne rozporządzenia rządu. Obecnie wprowadzono drugi etap łagodzenia obostrzeń. Otwarto galerie handlowe i niektóre instytucje kultury, a także poszczególne żłobki i przedszkola. Rząd planuje odmrażanie kolejnych gałęzi gospodarki. Minister zdrowia podkreślił, że rząd działa w myśl szukania złotego środka między zachowaniem bezpieczeństwa a walką z kryzysem gospodarczym.

Łukasz Szumowski mówi o zasadzie trzech "i"

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski przy każdej okazji podkreśla, że to od tego, czy będziemy stosowali się do zaleceń bezpieczeństwa, zależy, jak rozwijała się będzie pandemia koronawirusa. Dlatego pomimo wdrażania etapów łagodzenia obostrzeń, pewne rzeczy będą musiały pozostać bez zmian. Dotyczy to przede wszystkim wymogu zakrywania ust i nosa, który zaczął obowiązywać 16 kwietnia. Jak brzmi zasada, do której powinniśmy przywyknąć w czasie pandemii?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adele zachwyciła wszystkich swoją nową sylwetkąGwiazda schudła 45 kg, zachwyca olśniewającą sylwetką. Zdradziła prosty przepis, żeby wyglądać jak onaCzytaj dalej

Izolacja: zasłanianie ust i nosa, bezpieczny dystans, dyscyplina społeczna w relacjach z innymi ludźmi;
Identyfikacja: wykorzystanie aplikacji, które umożliwią ustalenie kontaktów osób zakażonych;
Informatyzacja: wykorzystanie w jak największym stopniu możliwości pracy zdalnej.

Łukasz Szumowski, jak informuje portal Gazeta.pl, wciąż nie zdradził terminu, do którego obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Być może zalecenie to zostanie z nami jeszcze na wiele miesięcy. Mówi się nawet o półtorarocznym okresie. Nie wykluczone też, że stan ten nie zmieni się aż do momentu wynalezienia szczepionki.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat Biedronki dla wszystkich klientów. Od 10 maja zakupy w każdą niedzielę

2. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów

Jak wcześniej poinformował Łukasz Szumowski, zwolnione z obowiązku są tylko nieliczne grupy np. astmatycy. Dlatego powinniśmy przyzwyczaić się do noszenia maseczek lub zakrywania części twarzy szalami i chustami. Niedawno pisaliśmy o komentarzu ministra zdrowia w sprawie obowiązującego zalecenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna choroba
  2. Mama Anny Lewandowskiej wygadała się. Szczegóły porodu wyszły na jaw, było zupełnie inaczej
  3. Ukochana aktorka z "Czterech pancernych i psa" dopiero po latach wyznała gorzką prawdę o serialu. Nikt nie mógł się domyślać
  4. Skandal. Natalia zabiła własne dziecko. Przez koronawirusa wyszła z więzienia, zamieszkała z drugą córką
  5. Polscy strażnicy dali kanapkę porzuconemu psu. Chwilę potem wydarzyła się niesamowita rzecz, ciężko powstrzymać łzy
  6. Zapomniany sposób od rolników starszej daty na najbujniejsze zbiory pomidorów. Wyrastają piorunujące okazy

poszukiwaniaNagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Gazeta pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News