Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń

Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń Źródło: Jan Bielecki/East News

Minister Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM zdradził, kiedy może nas czekać zaostrzenie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Wyjawił także, czy w najbliższym czasie czeka nas wprowadzenie ewidencjonowania wesel. Sytuacja jest poważna, minister nie pozostawił złudzeń.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał nagle urlop w związku ze znacznym przyrostem przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich dniach sytuacja stała się alarmująca. Minister zdradził w rozmowie z RMF FM, kiedy możemy spodziewać się ponownego zaostrzenia obostrzeń. 

Łukasz Szumowski zdradził, kiedy możemy spodziewać się powrotu zaostrzonych obostrzeń 

W rozmowie z RMF FM, minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że mimo rekordów nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, sytuacja ma się względnie dobrze. Uznał, że w większości regionów jest stosunkowo niewiele zachorowań, informując, że około 60 procent pochodzi z dwudziestu kilku powiatów, w których sytuacja ma się najgorzej. 

Minister przewiduje, że w najbliższym czasie czeka nas duży wzrost chorych. Najbliższe dni prawdopodobnie regularnie będą wskazywać przyrost na poziomie 500-600 przypadków dziennie. Poinformował jednak, że taka sytuacja wynika z ogromnej liczby testów, jaka jest obecnie wykonywana, czyli ok. 35 tysięcy każdego dnia. 

Przewidywana liczba zakażeń na najbliższy czas to według ministra ok. 500-600 przypadków dziennie. Reporter Michał Dobrołowicz zapytał więc, jakie liczby muszą się pojawić, by sytuacje uznano za naprawdę niepokojącą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Gdybyśmy przebadali tych sześć ognisk naraz, to mielibyśmy trzy-pięć tysięcy przypadków w ciągu jednej doby, co nie oznaczałoby niczego innego niż te ponad 600 z ostatniej doby. To nie sama liczba, tylko tempo wzrostu. Jakbyśmy dzisiaj mieli 600, jutro 800, pojutrze tysiąc, a za tydzień dwa tysiące czy dwa i pół tysiąca, to byłby powód do dużego niepokoju - odpowiedział Łukasz Szumowski.

Jeśli nagle zaczęlibyśmy odnotowywać tak znaczny przyrost, rząd rozważyłby przywrócenie zaostrzonych obostrzeń. Prawdopodobnie nie obowiązywałyby one jednak całego kraju, a wybrane regiony, w których sytuacja wygląda najgorzej. Na ten moment najważniejsze jest egzekwowanie, by obywatele przestrzegali obowiązujących obecnie przepisów. Minister dodał, że pojawiły się również pomysły, by zaostrzyć rygor na imprezach weselnych. 

Dzisiaj grzeje: 1.Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak

2. Horror w polskiej miejscowości. Służby prowadzą pilną akcję, stan 1,5-rocznego chłopczyka jest niezmiernie ciężki

3. Jakie efekty może przynieść nam 20 minut drzemki każdego dnia? Będziecie zaskoczeni

- Zastanawiamy się, czy wprowadzić w tych obszarach kraju, gdzie jest więcej zakażeń, restrykcji polegających na tym, że na weselach mogłoby być mniej osób, czy nie wprowadzić pewnej rejestracji wesel, aby łatwiej móc je skontrolować. To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną - poinformował minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Młody piłkarz postrzelony w biały dzień. Jest w stanie krytycznym, druzgocące nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)
  3. Mąż dziennikarki TVP trafił do aresztu. Poważne zarzuty
  4. Minister Emilewicz potwierdziła. Rząd rozda dodatkowe pieniądze
  5. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiazda TVP wygadała się. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Zenek Martyniuk
  7. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  8. Córka słynnego Macieja Kuronia jest dziś piękną kobietą. Polacy znają ją z telewizji
  9. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos

Źródło: RMF FM

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News