Łukasz Piszczek niedawno ogłosił, że rezygnuje z dalszej gry w reprezentacji Polski. Decyzja ta wstrząsnęła światem piłki nożnej, a decyzję sportowca skomentował głośno Jerzy Dudek. 

Łukasz Piszczek swoją karierę w reprezentacji Polski rozpoczął w 2007r., od meczu z Estonią. Od tamtej pory był dumą i podporą, a co najważniejsze – nadzieją Polaków. Niestety, kilka dni temu podana została oficjalna informacja, że Piszczek więcej w polskich barwach nie zagra – postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną.

Reakcja Brzęczka na odejście Łukasza Piszczka

Zdaniem Dudka to Jurek Brzęczek jest najbardziej rozczarowany decyzją Łukasza Piszczka. Uważa, że w wypowiedziach selekcjonera dało się odczuć, że chce on opóźnić decyzję piłkarza. Przypuszcza, że Brzęczek miał plan, aby budowę reprezentacji rozpocząć od tych samych zawodników co Nawałka, a później powoli wprowadzać nowe twarze. Problem w tym, że ze „starej gwardii” wypada Piszczek, a nie wiadomo, co zrobią pozostali zawodnicy.

Dlaczego Łukasz Piszczek odchodzi z reprezentacji?

Dudek po rozmowie z Piszczkiem stwierdził, że decyzja o zakończeniu kariery w reprezentacji może być spowodowana mundialową frustracją. Przygotowywał się intensywnie, natomiast nic z tego nie wyszło, przegrał również z ograniczeniami organizmu.

– Piszczek od lat co trzy dni gra na najwyższym światowym poziomie – walczy o mistrzostwo Niemiec, toczy boje w Lidze Mistrzów, do tego dochodziła jeszcze reprezentacja… Kiedy masz 25 lat, łatwo jest to uciągnąć, ale niestety – wieku nie oszukasz – podsumował Dudek.

 

ZOBACZ TAKŻE: PIES OBLANY WRZĄTKIEM ALBO Z WYDŁUBANYM OKIEM. POLACY SĄ CORAZ GORSI

ZOBACZ TAKŻE: Mąż Kory w fatalnym stanie. Smutne doniesienia mediów

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa: Eksplozja na Woli, wiadomo kim jest sprawca

Łukasz Piszczek. Mundial 2018
Fot. Instagram/Łączy nas piłka
fot. wikimedia / Marco Verch

Największe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]

Polskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Zobacz również