Lubnauer prawie zemdlała, wyniki nowego sondażu ją dobiły. To koniec?

Lubnauer prawie zemdlała, wyniki nowego sondażu ją dobiły. To koniec? Źródło:

Czy to koniec Nowoczesnej? A może niezbędna jest zupełnie nowa formuła? Wszystko wskazuje na to, że partia dowodzona przez Katarzynę Lubnauer jest w głębokim kryzysie. Nowoczesna spadła poniżej progu wyborczego i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie mogła się ponad ów próg wybić. 

Lubnauer załamana

Działacze i sympatycy, a również sama przewodnicząca, liczyli na to, że po odsunięciu Ryszarda Petru uda się odbudować zaufanie i ponownie podskoczyć w sondażach. Nikt nie wierzył w to, że w najbliższym czasie Nowoczesna zdoła wyprzedzić Prawo i Sprawiedliwość, ale zakładano możliwość pokonania Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje jednak na to, że płomień nadziei zgasł. Wyniki Nowoczesnej są coraz gorsze, niezależnie od tego co proponuje Katarzyna Lubnauer. Gdy zobaczyła wyniki najnowszego sondażu, niemalże zemdlała. W jednym z badań .Nowoczesna jest pod progiem, w drugim balansuje na granicy spadku i może liczyć na poparcie na poziomie 5,3 procent. Zobacz także: Największa seksbomba i skandalistka PRL. Miała własny harem mężczyzn To fatalne wyniki, które zapowiadają bardzo trudną przyszłość ugrupowania, które straciło swojego lidera w postaci Ryszarda Petru. Warto jednak podkreślić, że to głównie on jest odpowiedzialny za klęskę Nowoczesnej, która w pewnym momencie mogła liczyć na prawie 25 proc. poparcia. Katarzynie Lubnauer nie udało się jednak odbudować formacji. Czy to koniec partii? Może formuła jest już zniszczona, a reputacja zbyt nadwyrężona, by osiągnąć sukces.

Elektorat do zdobycia

Jak prezentują się inne partie? Na PiS oddałoby głos 42,7 proc. badanych, na PO - 20 proc., a na SLD 7,2 proc. Nad Nowoczesną są jeszcze PSL (6 proc.) oraz Kukiz'15 (5,7 proc.). Pod progiem plasują się partia Razem (2,9 proc.) oraz Wolność i Kongres Nowej Prawicy (po 0,4 proc.). Teoretycznie jest jednak elektorat do zdobycia, ponieważ aż 9,5 proc. badanych nie wie na kogo zagłosuje. Trudno jednak uwierzyć w sukces Nowoczesnej, która mimo personalnych rewolucji nie jest w stanie podnieść wyników. Tendencja spadkowa jest przerażająca. Zobacz także: Ukraińcy zapowiadają brutalne zamieszki w Polsce. „Wyjdzie nas ponad milion, uzbrojonych” Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu